JAZZ VISIONS #1. Zuza Baum | koncert

Fri, 12 Sep, 2025 at 07:00 pm UTC+02:00

ul. Jana z Kolna 25, 81-354 Gdynia, Poland | Gdynia

Konsulat Kultury Gdynia
Publisher/HostKonsulat Kultury Gdynia
JAZZ VISIONS #1. Zuza Baum | koncert
Advertisement
Zuza Baum – wokalistka, flecistka, rapująca tekściarka i twórczyni – powraca do Gdyni w wyjątkowych okolicznościach. W 2023 roku zdobyła Grand Prix Festiwalu Ladies’ Jazz właśnie w Konsulacie Kultury, a w tym samym roku wydała swój debiutancki album „SNY”.
Na scenie współpracowała z takimi twórcami jak Michał Urbaniak, Nikola Kołodziejczyk, Daniel Pemberton – nominowany do Oscara – a także z polskimi gwiazdami: Kuba Badach, Ania Dąbrowska, Rafał Szatan i Renata Przemyk. W 2025 roku, jako liderka zespołu The Ancimons, wydała płytę „Let Them Play” – pod patronatem Jazz Forum, Jazz Press oraz Radia Nowy Świat.
Zuza koncertuje w Polsce i za granicą, a jej aktywność obejmuje głównie projekty autorskie – jest współtwórczynią Copernicus Lullaby, projektu łączącego muzykę klasyczną, jazzową i elektroniczną w unikalny, kosmiczny klimat. Premiera projektu odbyła się na wyspie La Palma, a na wydarzenie artystkę osobiście zaprosił gitarzysta Queen, Bryan May. Twórczość Copernicus Lullaby opowiada o kosmosie, nauce i marzeniach, łącząc delikatne melodie z eksperymentalnymi brzmieniami, zdobywając uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.
O jej głosie mówi się, że jest „najczarniejszym polskim głosem”, a sama artystka uchodzi za jedną z najbardziej obiecujących postaci polskiej sceny soulowej. Urszula Dudziak nazwała ją „Nowym Jorkiem w Polsce”, a Kuba Badach określił mianem „Kobiety Rakiety”.
Zuza bawi się formą i odważnie miesza gatunki – od soulu, jazzu i world music po elementy rapu i alternatywy. Towarzyszyć jej będą wybitni muzycy: Bartek Leśniak – nominowany do Fryderyka, oraz Tomasz Starowicz, co gwarantuje mistrzowską oprawę muzyczną koncertu.
Jej występ to połączenie energii, emocji i intymnego kontaktu z publicznością. Powrót Zuzy Baum do Konsulatu Kultury to nie tylko koncert, ale także symboliczna podróż do miejsca, w którym rozpoczął się jeden z najważniejszych rozdziałów jej kariery.
🎫 Bilety na to wydarzenie dostępne są również w ramach karty Gdynia Moje Miasto. Bilety można odebrać bezpośrednio w kasie Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25), ponieważ zakup wymaga zeskanowania karty mieszkańca w systemie.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

ul. Jana z Kolna 25, 81-354 Gdynia, Poland, ulica Jana z Kolna 25, 81-351 Gdynia, Polska, Gdynia, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Gdynia

Kasz\u00ebb\u00eb Low 2025
Fri, 12 Sep at 04:00 pm Kaszëbë Low 2025

Dworek "Oleńka"

URODZINY MA\u0141PY \ud83d\udc12 10-lecie \ud83c\udf82
Fri, 12 Sep at 04:00 pm URODZINY MAŁPY 🐒 10-lecie 🎂

Świętojańska 9 (wejście od strony ul. Pułaskiego), 81-368 Gdynia, Poland

Szkicowanie na kolanie
Fri, 12 Sep at 05:30 pm Szkicowanie na kolanie

Sopoteka

Sztuka Minimalizmu: Warsztaty z Garderoby Kapsu\u0142owej! \u2728
Fri, 12 Sep at 06:00 pm Sztuka Minimalizmu: Warsztaty z Garderoby Kapsułowej! ✨

Parkowa 7 A, 84-240 Reda, Poland

III TERMIN! Gdynia: Piotrek Szumowski - "Wagabunda"
Fri, 12 Sep at 06:00 pm III TERMIN! Gdynia: Piotrek Szumowski - "Wagabunda"

Nowy Harem Gdynia

Spotkanie mieszka\u0144c\u00f3w So\u0142ectwa Mechowo
Fri, 12 Sep at 06:00 pm Spotkanie mieszkańców Sołectwa Mechowo

ul. Ks. Zygmunta Treli 69, 84-106 Mechowo

Kino Dzielnicowe #wGdyni - pokaz filmu \u201eDumna Kr\u00f3lewna\u201d na Ma\u0142ym Kacku\u201d
Fri, 12 Sep at 07:30 pm Kino Dzielnicowe #wGdyni - pokaz filmu „Dumna Królewna” na Małym Kacku”

ul. Halicka 8 (teren zielony SP nr 13)

Kino Dzielnicowe #wGdyni - pokaz filmu \u201eLeonardo. Odkrywca\u201d na Pog\u00f3rzu
Fri, 12 Sep at 07:30 pm Kino Dzielnicowe #wGdyni - pokaz filmu „Leonardo. Odkrywca” na Pogórzu

ul. Steyera 9 (teren zielony za Przedszkolem nr 49)

BY\u0106 JAK CHARLIE CHAPLIN
Fri, 12 Sep at 08:00 pm BYĆ JAK CHARLIE CHAPLIN

Teatr Muzyczny w Gdyni

Gdynia is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Gdynia Events