Jarní Ozvěny - cestovatelský festival v DK K-Trio v Ostravě

Sun, 08 Mar, 2026 at 01:00 pm UTC+01:00

DK K-Trio Ostrava-Hrabůvka | Ostrava

Cestovatelsko-hudebn\u00ed festival Ozv\u011bny Ostrava
Publisher/HostCestovatelsko-hudební festival Ozvěny Ostrava
Jarn\u00ed Ozv\u011bny - cestovatelsk\u00fd festival v DK K-Trio v Ostrav\u011b
Advertisement
U příležitosti MDŽ se o svých zážitcích, zkušenostech a příbězích z cest podělí mino jiné také čtveřice odvážných cestovatelek s dobrodružným srdcem. Ženy silné, ženy křehké, ženy odvážné, ženy zranitelné, ženy s nadhledem i humorem, ženy jdoucí za svými sny.
Více zde: https://www.ozvenyostrava.cz/program/


MOJE PACIFICKÁ HŘEBENOVKA - ZE DNA AŽ NA VRCHOLY HOR – MONIKA BENEŠOVÁ
„Moje Pacifická hřebenovka – ze dna až na vrcholy hor“
Přednáška se věnuje 4300 km dlouhé pěší cestě Pacifickou hřebenovkou (Pacific Crest Trail) – trasou vedoucí z Mexika až ke kanadské hranici, kterou Monika přešla celou sama v divočině USA. Během putování čelila extrémům pouští, hor i lesů, sama se potýkala s fyzickými i psychickými překážkami a setkávala se s divokou zvěří. Monika patří mezi malou desetinu lidí, kteří tuto náročnou trasu dokončí, přestože ještě nedávno bojovala s vážnými zdravotními a psychickými problémy. Její příběh ukazuje sílu vůle, odhodlání a schopnost nevzdat se i v nejtěžších podmínkách.
Monika, holka, která se před pár lety bála vyjít, kvůli těžkým střevním problémům, z bytu. Holka, která se trapně choulila v rohu po nehodách na veřejnosti. Dnes má za sebou 4 265 km pěšky přes Ameriku a stála na vrcholu Mount Everestu.
Nevyhrála nad nemocí. Naučila se s ní žít – a jít. Obyčejná Moravanda s nevyléčitelnou Crohnovou chorobou.

OD JADRANU K BALTU NA KOLOBĚŽCE - EUROVELO 9 – VERONIKA JIŘÍČKOVÁ
Veronika Jiříčková (alias Neklidné nohy) vás provede svým dobrodružstvím na koloběžce dlouhým přes 1 000 km po evropské trase EuroVelo 9, která spojuje pobřeží Jaderského moře s pobřežím Baltského moře. Dobrodružná cesta na koloběžce z Puly (Chorvatsko) do Gdaňsku (Polsko) po trase EuroVelo 9, která vede napříč Chorvatskem, Slovinskem, Itálií, Rakouskem, Českem a Polskem dospěla k cíli po fascinujících krajinách, malebných městech, zajímavých památkách a setkáních s místními lidmi. Na cestě se Veronika potýkala s různými povrchy, počasím nebo technickými výzvami a sdílí své tipy pro orientaci, plánování i motivaci pro podobná dobrodružství na koloběžce i na jiných trasách
Jmenuji se Veronika Jiříčková a mám Neklidné nohy.
Všechno to začalo jedním velkým snem – stát se cestovatelkou, která bude poznávat země do detailu, včetně míst, kam běžní turisté nejezdí. Pak jsem objevila koloběžku a věděla jsem, že právě ona je tím nejlepším způsobem, jak si tenhle sen splnit a objevovat svět. Moje první velká koloběžková expedice vedla na Island, kde jsem ujela přes 1000 kilometrů. Jak si asi dokážete představit, to není úplně nejjednodušší destinace pro začátek – ale mě to neodradilo, naopak motivovalo poznávat dál a dál. Od té doby jsem s koloběžkou projela Kubu, Irsko, několikrát Polsko, podnikla pouť do Říma přes Itálii. Pěšky jsem se vydala na Madeiru, do Nepálu nebo na Nový Zéland a často se toulám po Balkáně. O svých cestách přednáším, píšu články a inspiruji ostatní, aby si také plnili své sny. A co dál? Plánuji Japonsko, Nový Zéland, Afriku i Ameriku... Když má člověk neklidné nohy, cesta totiž nikdy úplně nekončí...

9 MEXICKÝCH STÁTŮ - DENY A CAROL – HOLKY CESTOVATELKY
Na přednášce si povíme o našem téměř půlročním putování napříč Mexikem. Ukážeme vám nejhezčí pláže Yucatánského poloostrova, přírodu krásného a málo objeveného Chiapasu, historii Mexico City a pokocháme se i severem Mexika. Nevynecháme šnorchlování na Mezoamerickém korálovém útesu, aztécké i mayské pyramidy, spoustu zvířat, jídla, mayskou kulturu, katedrály, katakomby, spoustu nádherných ale ne tak známých cenotes.
Jsme holky, které si plní sny a užívají života. Nejčastěji cestujeme na americký kontinent, který nás naprosto uchvátil. O našich zážitcích rády povídáme na cestovatelských přednáškách a píšeme články do magazínů. Na cestách létáme s dronem a zaměřujeme se na sociální situaci místních obyvatel. Cestujeme dlouhodobě s batohem. Aktivně se zapojujeme do charitativních projektů.
Deny miluje všechno sladké a kávu. Bez jídla umí být pěkně podrážděná, takže pokud ji uvidíte naštvanou, dejte jí do ruky jídlo! Hraje na ukulele, nebo se alespoň snaží, sbírá vršky od piva z každé země, tvoří z macrame a denně má kvůli své zbrklosti novou modřinu. I přesto stojí za praktickou stránkou našich cest od balení batohů až po chystání techniky na přednáškách.
Carol miluje své diáře, organizační tabulky, vánoční svetry se sobíky, šnorchlování kolem pestrobarevných korálů, brambory na všechny způsoby (ideálně 365 dní v roce), a tvarůžky. Harryho Pottera přečetla sedmnáctkrát. Od tří let jezdí na in-linech. Ráda také píše recenze na filmy a biografie oblíbeným tvůrcům. Díky organizačním a plánovacím schopnostem je hlavou našich cestovatelských plánů.

a další...


Více zde: https://www.ozvenyostrava.cz/program/
Advertisement

Event Venue

DK K-Trio Ostrava-Hrabůvka, Ostrava, Czech Republic

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Ostrava

Spole\u010densk\u00fd ples KOZELEK
Sat, 07 Mar at 08:00 pm Společenský ples KOZELEK

Pustkovecká 356/103, 708 00 Ostrava, Česko

Michajlov in Ostrava-m\u011bsto
Sat, 07 Mar at 09:00 pm Michajlov in Ostrava-město

Club Marley

WS Zouku pro pokro\u010dil\u00e9 followerky - Tilted turns
Sun, 08 Mar at 09:30 am WS Zouku pro pokročilé followerky - Tilted turns

Gurby bar

Ostrava podivuhodn\u00e1 - NW v\u00fd\u0161lap Hrabov\u00e1 - d\u0159ev\u011bn\u00fd kostel - halda Hrab\u016fvka - \u0159eka Ostravice
Sun, 08 Mar at 10:30 am Ostrava podivuhodná - NW výšlap Hrabová - dřevěný kostel - halda Hrabůvka - řeka Ostravice

Ostrava Hrabová, dřevěný kostel Sv. Kateřiny, ul. Na Zvoničce

DEN PRO \u017dENU
Sun, 08 Mar at 12:00 pm DEN PRO ŽENU

Hotel Elmontex

MEZIN\u00c1RODN\u00cd DEN \u017dEN
Sun, 08 Mar at 12:00 pm MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN

Spojovací 396, 72527 Ostrava, Czech Republic

Mantrov\u00e9 L\u00e1zn\u011b v \u017div\u011b Ostrava
Sun, 08 Mar at 06:00 pm Mantrové Lázně v Živě Ostrava

ŽIVA Centrum Zdraví a Vzdělávání Ostrava

BIGBEATOV\u00c1 OSTRAVA \u2013 No.8
Sun, 08 Mar at 06:00 pm BIGBEATOVÁ OSTRAVA – No.8

Klub Parník, Ostrava

VZPOM\u00cdNKA NA MARSYAS
Tue, 10 Mar at 07:00 pm VZPOMÍNKA NA MARSYAS

Klub Parník, Ostrava

Expedi\u010dn\u00ed kamera 2026 - Ostrava
Wed, 11 Mar at 06:00 pm Expediční kamera 2026 - Ostrava

Kino LUNA

Lenka Nov\u00e1, Paded\u00e9 tour
Wed, 11 Mar at 07:00 pm Lenka Nová, Padedé tour

Matěje Kopeckého 675/21, 708 00 Ostrava, Czech Republic

KANONENFIEBER
Wed, 11 Mar at 08:00 pm KANONENFIEBER

Martinovská 3262/50, 72300 Ostrava, Czech Republic

Ostrava is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Ostrava Events