Japoniškas savaitgalis: japonų gėlių, žiedų sumi-e tapyba ir kaligrafija "Žydėjimas" (Kaunas)

Sun Mar 30 2025 at 03:00 pm to 05:30 pm UTC+03:00

Drobė | Kaunas

Tik Tai
Publisher/HostTik Tai
Japoni\u0161kas savaitgalis: japon\u0173 g\u0117li\u0173, \u017eied\u0173 sumi-e tapyba ir kaligrafija "\u017dyd\u0117jimas" (Kaunas)
Advertisement
Japonišką savaitgalį Kauno zen studijoje tęs vėl pas mus su nauja tema atvykstanti Marija Šimanskaitė - pirmą kartą tapysime gėles, žiedus, vyks sumi-e tapyba ir kaligrafija "Žydėjimas"!

Kaip Gamta, taip ir žmogus kvėpuoja su ja suderintu ritmu. Besiskleidžiančių pavasario gaivumą primenančių gėlių motyvai ženklina gamtos pabudimą.
Pasitikdami artėjantį pavasarį, japonų senovės sumi-e technika kviečiame nutapyti savo pasirinktą gėlę ar medžio žiedą (sakurą, orchidėją, lotosą, chrizantemą, rožę...).
Renginio metu susipažinsite su tradicinės japonų tapybos technikos sumi-e ir Shodō (jap. 書道„rašyba ir kelias“) kaligrafijos principais, specialiomis tapymo priemonėmis.
Japonijoje iki šių dienų per gėles yra perduodamos emocijos ir jausmai. Ši praktika yra vadinama "hanakotoba" (jap. 花hana - gėlė, žiedas; 言葉 kotoba - kalba).
Gėlių kalba naudojama ne tik dovanojant gėles, ikabanos mene, bet ir dekoruojant, ar pasipuošiant. Žmogiškų dorybių visuma Rytuose yra susieta su slyva, orchidėja, bambuku ir chrizantema, vadinamais keturiais skirtingų kilnumo apraiškų simboliais.
Slyvos/sakuros tapybos principai siejami su kosmosu, bei in ir jan priešingais, tačiau vienas kitą papildančiais pradais. Ji - tvirtumo, nepriklausomybės ir taurumo simbolis.
Lotosas ir laukinė orchidėja simbolizuoja grožį ir rafinuotumą, atitinkantį jų žiedų skleidžiamą subtilų aromatą. Lotosas, kaip šventas augalas išdygsta iš purvo, bet jo žiedai niekada purvo nepaliečia, visada išlieka švarūs ir stiebiasi į dangų.
Taip, kaip lotosas negalėtų pražysti be šio purvo, taip ir žmogus be gyvenimiškų sunkumų negalėtų pažinti nušvitimo.
Orchidėja dažnai aprašoma poezijoje, o X a. Kinijoje jos tapymas tušu buvo labai populiarus. Ji - paprastumo, tyrumo ir taurumo simbolis.
Chrizantema laikoma pagrindine Japonijos gėle, kuri primena šviečiančią Saulę. Ši vėlyvo rudens gėlė nebijanti šalčių simbolizuoja asmenybę, pajėgiančią išsaugoti dvasios tvirtumą, dorumą netgi didžiausių gyvenimo iššūkių ir nelaimių sąlygomis.
Taip pat, renginio metu kaligrafiškai užrašysite花 - gėlės (jap. hana) ir春 - pavasario (jap. haru) hieroglifus. Bei savo vardą japonų skiemenine rašto sistema katakana ir papuošite savo kūrinius raudonu antspaudu.

Sumi-e (jap. 墨絵„tušas ir paveikslas“) ir Shodō (jap. 書道„rašyba ir kelias“) - tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus švelniomis, vandeniu atskiestomis spalvomis.
Du tūkstančius metų menanti technika atsirado Kinijoje, vėliau atkeliavo į Japoniją. Pagrindinės sumi-e ir kaligrafijos darbo priemonės, dar vadinamos „Keturiomis brangenybėmis“, liko nepakitusios iki šių dienų. Tai teptukas (jap. fude), tušo plytelė (jap. sumi), rankų darbo popierius (jap. washi), indas tušui trinti (jap. suzuri). Svarbiausia visų jų savybė – ypatingas jautrumas.
Užsiėmimą ves Marija Šimanskaitė - daugelį metų besidominti Rytų kultūra, japonų sumi-e tapyba ir kaligrafija, kartu su mama, dailininke Dalia Dokšaite privačių Japonų kultūros namų įkūrėja ir japoniško sodo Sei Shin en Vilniuje prižiūrėtoja.
Apie JAPONIŠKĄ savaitgalį plačiau:
https://www.facebook.com/events/637614849121713/?
KADA? Kovo 30 d. (sekmadienis) 15 val. Trukmė apie dvi-pustrečios val.
KUR? Kaunas, DROBĖS FABRIKAS (Drobės g. 62, Kaunas). Žemėlapis: https://goo.gl/maps/YWfuSAWyXztp6kNaA
Pro pagrindinį pastato įėjimą einame iki laiptų, lipame į ketvirtąjį (IV) aukštą. Pradarę stiklines duris iškart sukame į dešinę ir einame koridoriumi iki senų medinių durų. Greta jų - užrašas "Zen". Pasilikę batus spintoje, lipame siaurais laipteliais į salę.
Turėkite patogią sėdėjimui ant pagalvėlių aprangą, šiltas kojines.
KIEK? 27 eu. (Į kainą įskaičiuotos visos priemonės, mokymai). Turėkit patogią aprangą, kuri nevaržytų tapant sėdėti ant pagalvėlių.
Būtina registracija, pradinis negrąžinamas 7 eu įnašas, vietų labai ribotai! Viber, whatsapp, tel. + 370 657 84499.
JAPONIŠKO SAVAITGALIO metu Kaune bus galima įsigyti japoniškų smilkalų, aukštos kokybės matcha ir apeigoms skirtų bei kitų arbatų, knygų apie zen ir t.t..
Norintys tik apsidairyti ar įsigyti prekių, kviečiami nemokamai! (Tam skiriamas pusvalandis prieš ar po prieš kiekvieną renginį!)
Penktadienį iki 18.30 val. ir šeštadienį iki 16 val. Drobės bare I aukšte, pasakę slaptažodį "Japonija" su nuolaida galėsite išgerti įvairių kokybiškų arbatų, kavos, nusipirkti užkandžių.
Autorius nežinomas: slyva, orchidėja, bambuku ir chrizantema, vadinami keturiais skirtingų kilnumo apraiškų ženklais
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Drobė, Drobe, LT-45184 Kaunas, Lietuva,Kaunas, Lithuania

Discover more events by tags:

Art in Kaunas

Sharing is Caring:

More Events in Kaunas

Grup\u0117s "Nerija" koncertas "O, kaip b\u0117ga metai"
Sat, 29 Mar, 2025 at 05:00 pm Grupės "Nerija" koncertas "O, kaip bėga metai"

Bažnyčios g. 3, Domeikava, Lithuania

Premjera | PITERIS PENAS | re\u017e. Karolis Zajauskas
Sat, 29 Mar, 2025 at 06:00 pm Premjera | PITERIS PENAS | rež. Karolis Zajauskas

Kauno miesto kamerinis teatras

\ud83c\udf34LA RUMBANTELA - Hawaii \ud83c\udf34
Sat, 29 Mar, 2025 at 08:00 pm 🌴LA RUMBANTELA - Hawaii 🌴

Manborė. Renginių salė

AM\u017dIAUS KOVA: VILNIUS - KAUNAS\u20192025\ud83c\udfbe
Sun, 30 Mar, 2025 at 09:40 am AMŽIAUS KOVA: VILNIUS - KAUNAS’2025🎾

Tennis Space

BEGALYB\u0116
Sun, 30 Mar, 2025 at 05:00 pm BEGALYBĖ

Kauno valstybinė filharmonija

VIDEOKAUKAS ROMUVOJE: Padaras
Sun, 30 Mar, 2025 at 06:30 pm VIDEOKAUKAS ROMUVOJE: Padaras

Kauno kino centras Romuva

Farmacijos diena 2025
Wed, 02 Apr, 2025 at 09:00 am Farmacijos diena 2025

LSMU Farmacijos fakultetas

\u0160okio spektaklis \u201e\u017demait\u0117 N.18(0)" | Kaunas
Wed, 02 Apr, 2025 at 06:00 pm Šokio spektaklis „Žemaitė N.18(0)" | Kaunas

Girstutis

U\u017edaras vakaras. Persona grata \u2013 Dainius Svobonas
Wed, 02 Apr, 2025 at 07:00 pm Uždaras vakaras. Persona grata – Dainius Svobonas

VDU teatras

GAJOS TAUR\u0116 2025
Thu, 03 Apr, 2025 at 10:00 am GAJOS TAURĖ 2025

Dariaus ir Girėno Stadionas / Kauno Sporto Halė

Kaunas is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Kaunas Events