Jak powstrzymać kompulsje?

Fri Nov 22 2024 at 05:00 pm UTC+00:00

Online event | Kraków, Poland

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiello\u0144skiego
Publisher/HostWydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jak powstrzyma\u0107 kompulsje?
Advertisement
Osoby zmagające się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi (OCD) każdego dnia muszą stawić czoło natrętnym myślom. Przymus wykonywania określonych czynności utrudnia realizację codziennych zadań i znacząco obniża jakość życia. Jak pomagać osobom z OCD zapanować nad kompulsjami? Czy istnieje szansa na wyzdrowienie? Jak bliscy mogą wspierać chorego? Jakie narzędzia są najskuteczniejsze w pracy terapeutycznej?
Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas rozmowy z Kamilą Grochowską oraz Karoliną Zarychtą-Zajączkowską, które podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie obsesyjnych myśli i kompulsywnych zachowań.
Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2024 roku o godzinie 18:00 online. Transmisja będzie dostępna na profilu Facebook oraz kanale YouTube Wydawnictwa UJ.

Karolina Zarychta-Zajączkowska, dr hab. n. społ. w dziedzinie psychologii, jest profesorem Uniwersytetu SWPS i psychologiem klinicznym. Jako certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (PTTPB i OCTC), ma bogate doświadczenie w pracy z osobami z OCD. Pełni funkcję Kierownika Katedry Psychologii Klinicznej i Zdrowia oraz koordynatora specjalności psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
Recenzuje publikacje i pełni funkcje edytorskie w czasopismach Eating and Weight Disorders oraz Applied Psychology: Health and Well-Being. W pracy naukowej koncentruje się na psychologii klinicznej i zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem OCD.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, European Association of Clinical Psychology and Psychological Treatment oraz komitetu wykonawczego International Association of Applied Psychology (dywizja psychologii zdrowia).

Kamila Grochowska jest psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie specjalizacji. Ukończyła specjalizację z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS oraz jest w trakcie specjalizacji seksuologicznej. Pracuje jako wykładowczyni na Uniwersytecie Merito WSB, prowadząc terapię indywidualną dla dzieci od 12. roku życia, młodzieży i dorosłych.
Opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej oraz jej trzeciofalowych nurtach, takich jak terapia dialektyczno-behawioralna i terapia akceptacji i zaangażowania. Poszerza swój warsztat o metody TEAM CBT, terapię opartą na informacji zwrotnej i dialog motywujący.
Ceni autentyczną relację terapeutyczną, skupioną na skutecznej pomocy. Wspiera osoby w kryzysach i trudnych sytuacjach życiowych, takich jak żałoba, problemy w związkach, szkole czy pracy, a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, m.in. depresją, zaburzeniami lękowymi, ADHD i OCD.
W ciągu ostatnich dwóch lat odbyła ponad 1500 godzin szkoleń terapeutycznych w Polsce i za granicą. Jest członkinią PTTPB, PTDBT oraz IDPS.
Advertisement

Event Venue

Online event, ulica Piotra Michałowskiego 9, 31-126 Kraków, Polska,Kraków, Poland, Kraków, Poland

Sharing is Caring: