Jak pokonać rodzicielską bezradność? Grupa dla Rodziców Młodych Ludzi.

Thu Jun 09 2022 at 05:00 pm to 08:30 pm

Fundacja C.E.L. | Warsaw

Fundacja C.E.L.
Publisher/HostFundacja C.E.L.
Jak pokona\u0107 rodzicielsk\u0105 bezradno\u015b\u0107? Grupa dla Rodzic\u00f3w M\u0142odych Ludzi.
Advertisement
GRUPA DLA RODZICÓW MŁODYCH LUDZI
Fundacja C.E.L. uruchamia (tu i teraz) nabór na grupę dla Rodziców Nastolatków i Młodych Dorosłych. Zaczynamy pracę tuż przed wakacjami. Z jednej strony więcej czasu i więcej szans na budowanie sensownych relacji, a z drugiej można pomyśleć, że nie jest to dobry moment na doskonalenie umiejętności rodzicielskich, bo pora trochę odpocząć. Codzienne problemy jednak nie poczekają ani na lepsze chwile ani na jesień.
Z Państwa telefonów wynika, że wspólna rozmowa może się przydać i pomóc w odzyskiwaniu „zdrowego rozumu” tam, gdzie wszystkich ogarnia bezradność, niepokój … spotykamy się kilka razy w czerwcu, żeby coś więcej „ogarnąć” przed wakacjami, a potem po przerwie wakacyjne wrócimy, żeby wspólnie mierzyć się z wyzwaniem jakim jest zrozumienie Nastolatka i Młodego Człowieka.
JAK POKONAĆ RODZICIELSKA BEZRADNOŚĆ?
Zapraszamy Rodziców, którzy krócej lub dłużej mierzą się z problemem alkoholowym w rodzinie. Nieważne, kto zaprosił problem do Państwa Rodziny i do Państwa życia, czy był to Wasz Rodzic dawno temu, czy Drugi Rodzic Dziecka, czy też przed chwilą Dziecko… a może i Pan(i) sam(a)…
Proponujemy cykl spotkań grupowych dotyczących doskonalenia umiejętności w kontakcie z dorastającym dzieckiem i radzenia sobie w sytuacjach, kiedy dzieci podejmują ryzykowne zachowania (papierosy, alkohol, narkotyki, przemoc, kłamstwa, wagary i inne) i czasami stawiają rodziców pod ścianą, a Rodzicowi z trudną historią brakuje mocy i sił do poszukiwania dobrych rozwiązań…
Zapraszamy rodziców gotowych do pracy.
Będziemy zastanawiać się i uczyć:
• jak zrozumieć zachowania i potrzeby dziecka
• jak rozumieć je w kontekście problemu w rodzinie
• jak stawiać granice, nie tracąc kontaktu z dzieckiem
• jak rozwiązywać konflikty i nie dopuszczać do wielkich wojen
• jak wychowywać i skutecznie budować porozumienie bez przemocy
• jak wspierać własne dzieci w wyborze bezpiecznych dla nich zachowań
• jak mądrze uczyć kontroli nad życiem i brania odpowiedzialności za siebie
• jak skutecznie podejmować interwencje wobec ryzykownych zachowań
*********
Spotkania grupowe zaczną się 9 czerwca 2022, a kończymy najpóźniej 3 listopada 2022. Będziemy spotykać się w czwartki w godz.17.00-20.30. Zaplanowaliśmy jedno spotkanie w niedzielę przed wakacjami 26 czerwca i dwa po wakacjach: 24-25 września oraz 23 października 2022:
(w weekendowe dni pracujemy 10-16.30).

Zaczynamy na żywo w naszej sali na ul. Wiśniowej 42, ale jesienią jeśli stan zagrożenia epidemiologicznego wzrośnie będziemy pracować on-line. Zapraszamy!!!
*********

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani prosimy o umówienie się na spotkanie: Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku pod telefonem 508 797 177. W zależności od sytuacji epidemiologicznej aktywny jest też telefon 22 646 22 56. Czekamy na zgłoszenia!
*********

OFERTA DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY
Udział w zajęciach jest nieodpłatny

Spotkania grupowe realizowane są w ramach zadania:
Szkoła Kompetencji Życiowych dla Rodziców i Rodzin.
Zadanie finansowane jest ze środków m.st. Warszawy
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Fundacja C.E.L., ul. Wiśniowa 42,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: