JACEK DUKAJ ZAPRASZA | KONIEC / POCZĄTEK. ŚWIAT WIELKIEJ ZMIANY

Wed Feb 08 2023 at 06:00 pm

Kino Iluzjon | Warsaw

FINA Wa\u0142brzyska 3\/5
Publisher/HostFINA Wałbrzyska 3/5
JACEK DUKAJ ZAPRASZA | KONIEC \/ POCZ\u0104TEK. \u015aWIAT WIELKIEJ ZMIANY
Advertisement
Czy ludzkość powraca do pisma obrazkowego? Wybierz się w wyjątkową intelektualną podróż, podczas której poznasz wpływ rewolucji cyfrowej na życie codzienne oraz środki masowego przekazu.
Jacek Dukaj zaprasza na film FAHRENHEIT 451!
Po filmie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dr Mateusz Werner a jego gośćmi będą Jacek Dukaj oraz prof. Andrzej Zybertowicz.
W trakcie debaty postaramy się odpowiedzieć na pytanie o powrocie ludzkości do pisma obrazkowego, oraz jakie zagrożenia i korzyści niesie ze sobą ten fakt.
? KINO ILUZJON
ul. Narbutta 50A, Warszawa
?18:00 pokaz filmu
?20:00 przerwa kawowa
?20:15 dyskusja
WSTĘP WOLNY
? Bezpłatne wejściówki odbierzesz w kasie Kina Iluzjon.
?FAHRENHEIT 451, reż. François Truffaut (1966)
451 stopni Fahrenheita to temperatura z jaką pali się papier, a palenie książek należy do obowiązków straży pożarnej działającej w bliżej nieokreślonej przyszłości. Film jest adaptacją doskonałej powieści Raya Bradbury'ego i opowiada o strażaku, który sprzeciwia się obowiązującemu prawu i wbrew swoim przełożonym stara się ocalić jak najwięcej książek od zniszczenia.
Jedyny anglojęzyczny film Truffaut jest ekranizacją poetyckiej prozy Raya Bradbury’ego, przejmującą wizją przyszłości – zmechanizowanego i odartego z uczuć świata, w którym prymitywne reakcje jednostki sterowane są poprzez gigantyczny system audiowizualny.


#JacekDukaj #dukaj #swiatwielkiejzmiany #niepalęksiążekczytamje #pismoobrazkowe #czlowiek #nauka #technologia #cyfryzacja #fahrenheit451 #francoistruffaut #fina #filmotekanarodowa
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Kino Iluzjon, Narbutta 50A, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Entertainment in Warsaw

Sharing is Caring: