Advertisement
Vil du handle på klimakrisen i fællesskab med andre? Så læs med her 🫂Den Grønne Ungdomsbevægelsen er et klimaaktivistisk handlingsfællesskab for unge, der kæmper for en grøn og retfærdig fremtid. Vi er mange, der kæmper sammen – og vi står altid klar til at velkomme endnu flere!
I efteråret 2025 afholder vi derfor to intromøder. De er for dig, der helt sikkert vil prøve kræfter med klimaaktivisme og dig, der roligt vil snuse til, hvad det er og kan være 🌠
Datoerne er:
✨ 8. september
🦋 22. september
Til intromøderne bliver du klogere på, hvad Den Grønne Ungdomsbevægelse er + alle de forskellige måder, du kan være med. Du kan komme lige som du er – både alene, med en ny studiekammerat eller en hel flok af venner.
Et intromøde er helt aldeles uforpligtende, hvis det er sådan, du helst vil have det. Omvendt er der også en masse ting i efteråret, som du kan melde dig til, blive en del af og være med til at skabe, hvis du har lyst til det🫰
... Og hvis du tænker "argh, det her intromøde ligger lige oven i aftensmaden", så tænker vi det samme. Derfor spiser vi sammen efter Intromødet. Alle er velkomne, og brugerbetalingen er på max 35 kroner.
📌 Forsyningen på Fælledvej 12, København N (skiltning i gården)
📆 Den 8. og 22. september kl. 17.30 - 19.30
🥙 Vegansk (skriv til os ved allergier, så fikser vi det)
Vi ses til intromøde!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Fælledvej 12, 2200 København N, Danmark, Fælledvej 12, 2200 København N, Danmark, Copenhagen , Denmark