Advertisement
Er du opptatt av menneskerettigheter? Vi søker frivillige studenter som skal jobbe med planleggingen og gjennomføringen av Raftoprisen 2025. Hvert år deles Raftoprisen ut i Bergen til modige personer, grupper eller organisasjoner som har gjort det til sin livsoppgave å forsvare menneskerettighetene ved å bekjempe maktmisbruk og andre overgrep. Prisen synliggjør de glemte konfliktene, og hedrer det viktige arbeidet menneskerettighetsforsvarere gjør!
Som medlem av Raftostiftelsens studentgruppe samarbeider man tett med staben på Raftohuset for å få til et vellykket arrangement, og blir en del av et sosialt felleskap på tvers av studieretninger.
Studentgruppen har fire grupper, som alle har ulike oppgaver relatert til Raftoprisen; Informasjon/PR, Logistikk, DNS/Prisutdeling og Konferanse. Gruppene starter så smått opp i april med møter og sosiale samlinger, men begynner for fullt fra august og frem mot prisutdelingen i november.
Infomøtet blir holdt i Raftostiftelsens lokaler (adr. Menneskerettighetenes plass 1) 17. februar klokken 18.00.
Det vil bli gitt informasjon om Raftostiftelsen, de ulike underguppene man kan være med i og litt om de ulike arrangementene.
Håper vi ser deg der! Spørsmål kan rettes til studentleder Cathinka Guldberg-Nessler på [email protected].
Søknader om å bli med i studentgruppen kan sendes inn her: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXok1mNcuIgPF6tuOGIIGTmHo5A_pI_wErid9blSBDWfVosA/viewform?usp=header
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Menneskerettighetenes plass 1, 5007 Bergen, Norge, Menneskerettighetenes plass 1, 5007 Bergen, Norge,Bergen, Hordaland, Norway