II Forum Filozofek

Sat Mar 25 2023 at 10:00 am

Filozofia na Uniwersytecie Warszawskim UW | Warsaw

Samorz\u0105d Student\u00f3w Instytutu Filozofii UW
Publisher/HostSamorząd Studentów Instytutu Filozofii UW
II Forum Filozofek

Forum Filozofek to wydarzenie promujące działalność popularyzatorską i myślicielską filozofek. Po sukcesie I edycji zapraszamy na kolejną, która - mamy nadzieję - będzie jeszcze bardziej udana!

➡️ Dołącz do wydarzenia, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami! ⬅️

Forum ma na celu wzmacnianie widoczności współczesnych i dawnych filozofek w przestrzeni publicznej.

Dla kogo jest to wydarzenie? Dla każdej i każdego, kogo interesuje temat filozofii. Wydarzenie adresowane jest nie tylko do naukowczyń i naukowców, ale także do pasjonatek_ów spoza uniwersytetów czy zainteresowanych filozofią licealistek_ów.

Już teraz możemy zapewnić o różnorodnych tematach paneli. Oprócz poszerzania wiedzy, będziesz też mieć okazję podyskutować, poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i dobrze spędzić czas w inspirujących okolicznościach.

Forum odbędzie się 25 marca 2022 w godzinach 10:00-17:00. Będzie ono w formie hybrydowej: zdalnie i stacjonarnie na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy!

Kontakt: [email protected]

---------------------------------------------------------------

Organizatorki wydarzenia:

Shin i Ania, Horyzontalny Klub Dyskusyjny

HKD powstał z potrzeby stworzenia bezpiecznego miejsca do żywych rozmów. Często jedynym celem dyskusji jest pokonanie i przekonanie przeciwnika do własnego punktu widzenia. W HKD doceniamy inne korzyści płynące z dyskutowania niż tylko łechtanie własnego ego, a główną z nich jest poszerzanie swoich horyzontów i rozwijanie się w zakresie otwartej dyskusji i ugruntowywania wiedzy. Obecnie klub oferuje warsztaty z debatowania i filozofii dla osób, które chcą podszkolić się w krytycznym myśleniu, przekuwaniu swoich myśli w argumenty oraz w filozofowaniu.

https://www.instagram.com/horyzontalnyklubdyskusyjny

Karolina, autorka podcastu Filozofia Po Prostu

Opowiadam o teoriach, pomysłach, debatach i dylematach filozoficznych, które zmieniły i wciąż zmieniają nasze postrzeganie świata. Filozofia dawkowana jest tutaj w luźnej i przystępnej formie, do której nie potrzebne jest żadne doświadczenie. Wystarczy, że lubisz myśleć i stawiać pytania, a twoje wewnętrzne dziecko nadal umie dziwić się światem. Przez całą resztę – teorię – przejdziemy razem. Nie idziemy chronologicznie, a raczej tam, gdzie poprowadzi nas nasza ciekawość. Zapraszam do świata pytań!

https://www.instagram.com/filozofia_po_prostu/

---------------------------------------------------------------

Wydarzenie zostało objęte patronatem Samorządu Studentów Filozofii UW i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Event Venue

Filozofia na Uniwersytecie Warszawskim UW, ul. Krakowskie Przedmieście 3,Warsaw, Poland

Tickets

USD 0.00

Discover more events by tags:

Business in Warsaw

Sharing is Caring: