Advertisement
Iftar er måltidet som bryter fasten etter solnedgang under Ramadan, og denne våren inviterer vi til en ekstra langbordsmiddag på en onsdag (!) i samarbeid med RamadanGjest. Dette blir et måltid som bygger broer, bryter stigma og gir alle mulighet til å ta del i fastemåneden – uansett bakgrunn og tro.RamadanGjest er et initiativ drevet av muslimske ungdommer som handler om mer enn bare mat – det handler om fellesskap, kultur og nye vennskap. Her inviteres folk til å oppleve Ramadan rundt middagsbordet, dele historier og bygge broer. Det er en feiring av mangfold og forståelse, en påminnelse om at vi står sterkere sammen. La oss gjøre gjestfrihet og samhold til en livsstil – ikke bare i Ramadan, men året rundt!
--
🌱 Lystgården er huset for menneskemøter og matopplevelser. Langbordsmiddagene på Lystgården er et av våre viktigste verktøy for å fremme både økologisk og sosial bærekraft. Hit kommer matentusiaster av alle slag – bonden, kokken eller naboen for å lage langbordsmiddag som er åpen for alle. Og du er velkommen til å sitte til bords!
Du kan komme alene eller sammen med venner. Du må være innstilt på å bli kjent med dem rundt deg og snakke med folk du ikke kjenner fra før. Det er slik vi sammen skaper langbordsstemningen. Vi har alltid fokus på lokale råvarer og hva vi kan få til i sesong. Det blir stort sett servert vegetarretter, men av og til kjøtt og fisk med en historie.
Vil du bidra litt ekstra slik at noen som trenger det kan betale litt mindre? Ved å legge til solidaritetstillegg i billettprisen, er du med på å åpne en plass rundt langbordet for alle, uansett økonomiske situasjon.
Kom litt i forkant så du kan finne en plass rundt langbordet, og kjøpe deg noe i baren om du ønsker det. Vi starter arrangementet kl 19.00!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Kanonhaugen 39, 5097 Bergen, Norway, Kanonhaugen 39, 5097 Bergen, Norge, Bergen, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










