Hør og gjør med Åse Ljones

Tue Nov 18 2025 at 05:00 pm to 07:00 pm

Brynjulf Bulls plass 3, 0250 Oslo, Norway | Oslo

Nasjonalmuseet
Publisher/HostNasjonalmuseet
H\u00f8r og gj\u00f8r med \u00c5se Ljones
Advertisement
Velkommen på verksted med kunstner Åse Ljones!
I dette verkstedet får du mulighet for å se og komme i kontakt med materiale – og prøve en enkel metode knyttet til dette. Åse Ljones gir en introduksjon til kunsterskapet og en demonstrasjon av en teknikk kunstneren bruker i sitt arbeide.
Ljones er bosatt i Bergen. Hun er utdannet ved Kunsthøgskolen i Bergen med hovedfag i tekstil. Arbeidene hennes er innkjøpt av institusjoner som Nasjonalmuseet, KODE og Nordenfjeldske Kunstindustrimuseum / Museene i Sør-Trøndelag.
Aldersgrense er 15 år, og verkstedet egner seg for både nybegynnere og erfarne. For å delta må du booke billett. Du må også ha inngangsbillett til museet. Oppmøte i verkstedene i 2. etasje.
Verkstedet er en del av formidlingsprogrammet til «KUNST·HÅND·VERK», en tematisk samarbeidsutstilling om kunsthåndverkets egenart. Utstillingen viser frem mer enn hundre kunstverk fra de siste tretti årene, fra samlingen til KODE i Bergen, Nordenfjelske og Nasjonalmuseet.
Bildebyline: Åse Ljones,​ «A​tterskinn» (utsnitt), 2019.
Foto: Øystein Klakegg.​
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Brynjulf Bulls plass 3, 0250 Oslo, Norway, Brynjulf Bulls plass 1, 0250 Oslo, Norge, Oslo, Norway

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you: