Advertisement
* Ä𝐫 𝐝𝐮 𝐫𝐞𝐝𝐨 𝐚𝐭𝐭 𝐭𝐚 𝐦𝐞𝐫 𝐩𝐥𝐚𝐭𝐬?* 𝐀𝐭𝐭 𝐯å𝐠𝐚 𝐬ä𝐠𝐚 𝐝𝐞𝐭 𝐝𝐮 𝐭𝐲𝐜𝐤𝐞𝐫 𝐨𝐜𝐡 𝐭ä𝐧𝐤𝐞𝐫 𝐢𝐬𝐭ä𝐥𝐥𝐞𝐭 𝐟ö𝐫 𝐚𝐭𝐭 𝐚𝐧𝐩𝐚𝐬𝐬𝐚 𝐝𝐢𝐠 𝐭𝐢𝐥𝐥 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐚?
* 𝐀𝐭𝐭 𝐥𝐞𝐯𝐚 𝐦𝐞𝐫 𝐚𝐮𝐭𝐞𝐧𝐭𝐢𝐬𝐤𝐭?
Välkommen till en kväll där jag lär dig allt om den fjärde och mindre kända traumaresponsen 𝐟𝐚𝐰𝐧𝐢𝐧𝐠 (people pleasing/anpassning) och hur det inte bara påverkar dina relationer, utan även din fysiska hälsa och din självbild.
Det blir en djupdykning där vi även pratar om sexuell fawning och varför det är vanligt, även i långvariga trygga relationer. Givetvis lära jag dig i realtid hur du känner igen fawning i dig själv och hur du avbryter det.
Det blir en blandning av möten med varandra, introspektion och övningar som gör att du får uppleva hur det känns att fawna i just din kropp.
Workshopen är verkligen laddat med kunskap och insikter som hjälper dig förstå varför du anspassar dig, trots att du *vet* bättre, och hjälper förlösa skammen kring det.
Jag ser fram emot att ses!
------------------
𝐕𝐢𝐥𝐥 𝐝𝐮 𝐯𝐚𝐫𝐚 𝐦𝐞𝐝?
Säkra din plats genom att skicka ett meddelande till mig på Messenger och Swisha därefter din betalning till 076-3142357 (Niklas) - lämna "fawning" som meddelande.
⏰𝐓𝐢𝐝: 18:30 - 21:00
📍𝐏𝐥𝐚𝐭𝐬: Nära, Östra Kristinelundsvägen 18
💰𝐈𝐧𝐯𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠: 150 kr (Swish: 076-3142357)
👥 Max 10 deltagare
Bokningen är bindande och ingen återbetalning ges vid avbokning däremot går det bra att ge eller sälja din biljett till någon annan.
--------------------
𝐎𝐦 𝐦𝐢𝐠
Från att vara någon som ständigt anpassade mig i kärleksrelationer, vänskap, kollegor, främlingar och familj till att nu undervisa och stötta andra i det har varit en lång resa.
Från att jobba inom spelindustrin som ett resultat av att inte våga lyssna på mig själv, att inte våga vara sårbar och öppen i relationer, att inte vara ärlig med mig själv och min kapacitet — till utrbrändhet, uppsägning, flytt och nytt livsfokus.
För mig var den absolut största nämnaren på min resa att bli bättre vän med min kropp och gå från att sluta dominera dem intellektuellt till att relatera till och var nyfikna på dem.
Att lyssna istället för att undvika.
Det är därför allt jag gör kretsar kring det somatiska (att utgå från kroppen) snarare än att enbart *tänka* som vi, i min mening, gör alldeles för mycket av.
Tack för att du lyssnar.
/ Niklas
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Östra Kristinelundsvägen 18, SE-217 48 Malmö, Sverige, Östra Kristinelundsvägen 18C, SE-217 48 Malmö, Sverige, Malmö, Sweden
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











