Hudba o Třetí: Michaela Ambrosi & Jiří Havrlant

Sat Nov 11 2023 at 04:00 pm

Atrium Žižkov | Prague

Atrium na \u017di\u017ekov\u011b
Publisher/HostAtrium na Žižkově
Hudba o T\u0159et\u00ed: Michaela Ambrosi & Ji\u0159\u00ed Havrlant
Advertisement
? Cyklus Hudba o Třetí uzavřou Michaela Ambrosi a Jiří Havrlant, kteří si pro Atrium na Žižkově připravili speciální program. ? Ten spojuje tzv. galantní a citový styl a propojuje hudbu období české migrace s německou tradicí reprezentovanou například členy skladatelských rodin Bachů a Bendů. Koncert posluchače vtáhne zpět do období Bedřicha Velikého, jehož sonáta e moll pro flétnu a basso continuo spolu s dalšími skladbami ze stejného období zazní. Čeká vás mimořádné hudební setkání s dnes už nepříliš známou kombinací traversa a cembala v podání dvou vysoce historicky poučených interpretů.

Cyklus lze zakoupit v rámci abonmá, které se skládá z osmi koncertů a zahrnuje:
☕ šálek kávy nebo čaje ke každému koncertu zdarma
? slevu na vstupenky
? garantované místo v sále.
Cena je 990 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 690 Kč.
? Mám zájem o abonentku ?: bit.ly/HO3_koncerty

Jednotlivé vstupné: 150 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 100 Kč

? HUDBA O TŘETÍ ?
Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.
Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.
Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15.00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Atrium Žižkov, Čajkovského 12a,Prague, Czech Republic

Tickets

Discover more events by tags:

Concerts in Prague

Sharing is Caring: