Advertisement
Bli med på vårens vakreste swingeventyr med legendariske Hot Club de Norvège og den fantastiske vokalisten Majken Christiansen! Majken, Nordens ubestridte Ella Fitzgerald-spesialist, er ikke bare en sangerinne - hun er en historieforteller og entertainer som bringer sin unike varme og energi til hver forestilling.
På årets Djangofestival 2024 var Majken Christiansen gjest hos Hot Club de Norvège for første gang, på den berømte "Cosmopolite". Siden det har de spilt over 40 konserter sammen i hele landet. I mars 2025 returnerer de til Nord-Norge for en rekke konserter på utvalgte steder.
Dette blir ikke bare en jazzkonsert - det er et møte mellom flere fasetter av swingjazz: Majkens groove og vokale eksentrisiteter, de virtuose gitarene til Gildas Le Pape og Ola Erlien, sammen med Finn Hauges lyriske toner på munnspill og Svein Aarbostads solide basstoner. Ikke gå glipp av den unike muligheten til å få med deg det beste som swingjazz har å by på i løpet av én og samme kveld!
Ola Erlien – gitar
Gildas Le Pape – gitar
Majken Christiansen – vokal
Svein Aarbostad – kontrabass
Finn Hauge – Fiolin, munnspill
Konsertstart kl. 20 (dørene åpner kl. 19). Velkommen!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Bakgården kultur, Strandgata 38, 8656 Mosjøen, Norge,Mosjøen, Norway, Mo
Tickets