Advertisement
Hoppál Mihály Széchenyi-díjas néprajzkutató, folklorista, az MTA doktora.Az Etno-appliq-Art című kiállítás Hoppál Mihály legfrissebb alkotásaiból válogat, amelyek izgalmas hidat képeznek a hetvenes évek avantgárd öröksége és a népművészet kortárs újraértelmezése között. A művekben a népi motívumok, formák és tárgyak szabad, kreatív alkalmazása válik a művészi kifejezés eszközévé, és új jelentésrétegekkel gazdagítják a hagyományos vizuális nyelvet. A kiállítás különös hangsúlyt fektet a népművészet elemeinek új összefüggésbe helyezésére, ezzel teremtve párbeszédet múlt és jelen között. Az Etno-appliq-Art nemcsak tisztelgés a folklór előtt, hanem annak merész újragondolása is.
A kiállítást megnyitja: Szemadám György Munkácsy Mihály-díjas magyar festőművész, író és filmrendező, az MMA Képzőművészeti tagozatának tagja
Kurátor: Rozgonyi Lia
A kiállítás november 6-ig látogatható.
A belépés ingyenes.
Időpont: október 22., 18.00
Helyszín: Várnegyed Galéria (1015 Budapest, Batthány utca 67.)
Rendezvényünkön kép- és hangfelvétel készülhet, melyet weboldalunkon és közösségimédia-felületeinken is felhasználhatunk!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Batthyány u. 67., Budapest, Hungary, 1015

Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.