Hogyan készítsünk időgépet tejfölös dobozból? - DSR & Pethő Zsolt abszurd estje Szegeden

Mon, 20 Oct, 2025 at 07:00 pm UTC+02:00

IH Rendezvényközpont | Szeged

Dol\u00e1k-Saly R\u00f3bert
Publisher/HostDolák-Saly Róbert
Hogyan k\u00e9sz\u00edts\u00fcnk id\u0151g\u00e9pet tejf\u00f6l\u00f6s dobozb\u00f3l? - DSR & Peth\u0151 Zsolt abszurd estje Szegeden
Advertisement
Két világhírű elméletben fizikus, Dolák-Saly Róbert és Pethő Zsolt, vagy ahogy ők mondanák: Pethő Zsolt és Dolák-Saly Róbert, rászánta magát, hogy országos turné keretében ismertesse a nagyközönséggel felfedezésük lényegét. „Sok háziasszony nem is tudja, hogy mekkora hatalom van a kezében, mielőtt szemétbe dobja a tejfölös dobozát” – állítja a két géniusz, akik rájöttek, amire eddig még senki más: Hogyan készítsünk időgépet tejfölös dobozból?
Igaz, a fenti felfedezés több mint kevés, mégis felvet újabb kérdéseket. Például, hogy milyen figurák, jelenetek, versek, dalok, vetítések és jelmezek követik egymást az előadás folyamán, vagy hogy ki mit mond a közönségnek, közvetlenül azután, hogy kinyitja a száját. Ahogy az is válaszért kiált, hogy ki melyik oldalról érkezik a színpadra, és hogy Anti bácsi vagy Margit keveri össze először a szezont a fazonnal – nem beszélve a többi figura-szereplőről, akik attól még, hogy nem beszélünk róluk, szintén megjelennek a lélekemelő programkavalkádban, vagy hogy is nevezzük, amiről áradozunk éppen.
E kulturális esemény jóval több örömöt okoz a nézőknek egy féléves varrótanfolyam aligátorokra gyakorolt hatásánál. Már ennek a műsorismertetőnek az elolvasása is életmentő lehet az érdeklődőkre nézve, főleg, ha nem egy aligátor nézi őket közvetlen közelről a varrótanfolyam után. Ugyanakkor az időutazás kérdéskörét se veszítsük szem elől, hiszen a tér-idő kontinuum meggörbítésére tett kísérlet a közönség szeme láttára zajlik majd – de az ekkor keletkező féreglyuktól nem kell tartani, mert egy féreg sem jön ki belőle.
Végezetül ne feledjük: ilyen zsenikből nagyon kevés van! Egy kezünkön meg tudjuk számolni, hány ujj van rajta! A nemzetközi tudományos élet tekintélyei is megemlegetik e szellemi duó világban betöltött szerepét.
Ezennel felkérjük dopamin-várományos nagyérdemű embertársainkat egy félrehallott, de szívből jövő Shakespeare-idézettel:
Jöjjön, akinek jönnie kell!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

IH Rendezvényközpont, Felső Tisza part 2, Szeged 6721, Magyarország, Szeged, Hungary

Tickets

Discover more events by tags:

Comedy in SzegedPerforming-arts in Szeged

Sharing is Caring:

More Events in Szeged

Szeged || Mondjad, Atik\u00e1m! Vecsei H. Mikl\u00f3s \u00e9s Balla Gergely J\u00f3zsef Attila-estje
Sun, 19 Oct at 07:00 pm Szeged || Mondjad, Atikám! Vecsei H. Miklós és Balla Gergely József Attila-estje

Felső Tisza-part 2., Szeged, Hungary, 6721

IX. Juh\u00e1sz Gyula B\u00e1l
Tue, 21 Oct at 06:30 pm IX. Juhász Gyula Bál

SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ

Cs\u00e1nyi Vilmos 90 - A legenda k\u00f6sz\u00f6nt\u00e9se
Tue, 21 Oct at 07:00 pm Csányi Vilmos 90 - A legenda köszöntése

Szent-Györgyi Albert Agóra

Szegedi Egyetemi Sz\u00ednh\u00e1z (SZESZ): Kosztol\u00e1nyi Dezs\u0151: \u00c9des Anna
Tue, 21 Oct at 07:30 pm Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ): Kosztolányi Dezső: Édes Anna

Dugonics Tér 2., Szeged, Hungary, 6720

B\u00f6lcs\u00e9sz G\u00f3lyab\u00e1l 2025
Tue, 21 Oct at 10:00 pm Bölcsész Gólyabál 2025

Egyetem utca 2., Szeged, Hungary, 6722

m\u0171v\u00e9szeti csoportfoglalkoz\u00e1s
Wed, 22 Oct at 04:00 pm művészeti csoportfoglalkozás

Vitéz u. 17., Szeged, Hungary, 6722

Ker\u00e1mia M\u00e1nia - Nyitott M\u0171helynap
Wed, 22 Oct at 04:00 pm Kerámia Mánia - Nyitott Műhelynap

Mátyás tér 26, 6725

Szeged is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Szeged Events