Highland Fling // Tussmørk

Thu Jan 15 2026 at 07:30 pm to 09:15 pm UTC+01:00

Øvre Eiker bibliotek | Drammen

\u00d8vre Eiker bibliotek
Publisher/HostØvre Eiker bibliotek
Highland Fling \/\/ Tussm\u00f8rk
Advertisement
Highland Fling – Irsk folkrock med keltisk hjerte
Highland Fling fra Øvre Eiker har siden midten av 90-tallet levert folkrock med irsk puls til puber, klubber og festivaler over hele landet. I januar kommer de til Bibliotekscenen vår for å starte vårens konsertsesong!
Bandet har gjort seg kjent som et solid liveband med evnen til å løfte stemningen fra første tone, og holde publikum tett på helt til siste refreng. Musikken bærer tydelige spor av den keltiske arven, med røtter både i skotsk og irsk tradisjon. Repertoaret spenner fra rå, drivende versjoner av The Pogues, The Levellers, Wolfstone og The Waterboys til lavmælte og vakre tolkninger av klassiske folketoner kjent fra The Dubliners.
Samtidig setter Highland Fling sitt eget preg på folkrock-sjangeren med låter som Highland Fling, Standing Tall og Night at The Mall fra albumet Mountain Dew som kom ut i 2001. Publikum får, i tillegg til bandets egne låter, klassikere som The Wild Rover, Whiskey in the Jar og The Raggle Taggle Gypsy fremført med en lidenskap og et særpreg som alltid gir en uforglemmelig konsertopplevelse.
Liveopptredener har alltid vært kjernen i bandets musikalske uttrykk, og bæres frem av spilleglede og leken dyktighet i samspillet mellom de 6 musikerne. Det akustiske uttrykket får tyngde gjennom bass og trommer, og skaper sammen med gitarer, fele, fløyte, mandolin og banjo et lydbilde som er både røft, nært, melodiøst og kraftfullt Med et navn hentet fra en tradisjonell skotsk dans, peker Highland Fling på den keltiske musikkarven – men musikken er like mye et uttrykk for bindingen mellom norsk folkemusikk og rocketradisjon: Jordnær og energisk – og alltid på leting etter de magiske øyeblikkene i møtet mellom artist og publikum.
Highland Fling består av Andreas Ljones (fele og fløyter), Eskil Aasland (trommer og kor), Gorm Smørgrav (vokal, mandolin og gitar), Knut Hofseth (bass og kor), Morten Nymoen (gitar, mandolin og kor) og Tore Kaspersen (gitar, banjo og kor).
Vi gleder oss til å ønske dem velkommen på Bibliotekscenen!
Inngang kr. 349,-.
Bibliotekbaren åpner kl. 18:30.
Konsertstart kl. 19:30.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Øvre Eiker bibliotek, Rådhusgata 9, 3300 Hokksund, Norge, Drammen, Norway

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Art in Drammen

Ask AI if this event suits you:

More Events in Drammen

Kultur for alle: Hvordan lykkes med m\u00e5lrettet rekruttering?
Thu, 15 Jan at 10:00 am Kultur for alle: Hvordan lykkes med målrettet rekruttering?

Drammen kulturhus

2Dogs- 16 ukers valp\/ unghund kurs med Kjersti
Thu, 15 Jan at 06:00 pm 2Dogs- 16 ukers valp/ unghund kurs med Kjersti

Veiavangen ungdomsskole

2Dogs- 16 ukers adferd\/ hverdagslydighet
Thu, 15 Jan at 07:15 pm 2Dogs- 16 ukers adferd/ hverdagslydighet

Veiavangen ungdomsskole

Ringtreningskurs
Sat, 17 Jan at 12:00 pm Ringtreningskurs

Drammen Hundepark

Humor med utsikt!
Sat, 17 Jan at 06:00 pm Humor med utsikt!

De Eldres Vei 10, 3016 Drammen, Norway

Ole Evenrud \/\/ Drammen kulturhus
Sat, 17 Jan at 07:00 pm Ole Evenrud // Drammen kulturhus

Drammen kulturhus

2Dogs- innkallingskurs
Mon, 19 Jan at 06:00 pm 2Dogs- innkallingskurs

Orkidehøgda 3, Mjøndalen

Smak & prat - ost, spekmat og vin fra Italia
Thu, 22 Jan at 05:00 pm Smak & prat - ost, spekmat og vin fra Italia

St. Olavs gate 5, 3017 Drammen, Norway

 Hundekurs med Thomas Stokke - samarbeid og kontroll
Fri, 23 Jan at 06:00 pm Hundekurs med Thomas Stokke - samarbeid og kontroll

Nedre Eikervei 65, 3048

Drammen is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Drammen Events