HER development - warsztaty dla dokumentalistek

Fri Oct 22 2021 at 08:00 am UTC+02:00

Warszawa | Warsaw

HER Docs
Publisher/HostHER Docs
HER development - warsztaty dla dokumentalistek HER Docs Film Festival i Mazovia Warsaw Film Commission zapraszają na II edycję warsztatów dla twórczyń filmów dokumentalnych. Warsztat odbędzie się 22.10.2021 w Warszawie.
Do udziału w warsztatach zapraszamy reżyserki realizujące pierwszy lub drugi film dokumentalny (średnio lub pełnometrażowy). Projekt powinien znajdować się na etapie rozwoju lub wczesnej produkcji.
Warsztaty poprowadzą producentka Anna Wydra oraz ekspertka w zakresie komunikacji, marketingu i budowania publiczności (Audience Design) Joanna Solecka. W trakcie warsztatu poruszone zostaną kwestie rozpoznawania potencjału projektu, identyfikowania i budowania widowni filmu, pozycjonowania filmu oraz siebie na rynku. Uczestniczki otrzymają również niezbędne informacje oraz wsparcie w zakresie rozwoju, możliwości finansowania i dystrybucji swoich projektów na lokalnym i międzynarodowym rynku.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona. ?? ??ł??????? ??????? ??? ??????? [email protected] ?? ??.?? ????.
O wynikach poinformujemy drogą mailową najpóźniej do 15.10.2021.
??ł??????? ? ?????? ????? ??? ??????? ????????́:
* imię, nazwisko, adres mailowy, telefon,
* krótką biografię i filmografię,
* logline (1-2 zdania streszczające film),
* opis filmu (1-2 strony),
* eksplikację reżyserską (max. 1 strona )
* list motywacyjny zawierający krótki opis fazy w jakiej znajduje się projekt i jego najważniejszych potrzeb, (max. 1 strona)
* jeśli tylko są dostępne - materiały wideo (teaser, trailer, fragmenty/sceny z filmu) - materiał powinien być dostępny w linku Vimeo i nie przekraczać łącznie 10 minut)

????????̨??

ANNA WYDRA
Założycielka i szefowa Otter Films – warszawskiej firmy produkcyjnej, koncentrującej się na artystycznych fabułach i filmach dokumentalnych. Większość realizowanych projektów to koprodukcje międzynarodowe. Wraz z reżyserem Bartkiem Konopką otrzymała nominację do Oscara za film dokumentalny „Królik po berlińsku”. Jest producentką lub koproducentką licznych, uznanych przez krytyków i publiczność filmów dokumentalnych: „6 kroków” Bartosza Dombrowskiego, „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego, „Efektu Domina” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Sztuki znikania” Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego oraz „Komunii” Anny Zameckiej (film otrzymał m.in. Europejską Nagrodę Filmową i Orła). Fabuła „Zud” Marty Minorowicz miała swoją premierę na Berlinale, a „Ayka” Sergeya Dvortsevoya została nominowana do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes (Złota Palma za najlepszą rolę żeńską). Anna Wydra współpracuje z wieloma programami edukacyjnymi w tym IMPAKT, DocLabPoland, Emerging Producers oraz jest członkinią Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej.

JOANNA SOLECKA
Strateg komunikacji i marketingu dla producentów i instytucji z pola kultury, filmu i edukacji. Ekspertka w zakresie budowania publiczności (Audience Design). Producentka kreatywna krótkich metraży i filmów dokumentalnych. Wykładowczyni polskich i międzynarodowych programów szkoleniowych dla profesjonalistów filmowych takich jak CIRCLE Women Doc Accelerator, Torino Film Lab, Impakt, Norweska Szkoła Filmowa, Szkoła A. Wajdy, PWSTViT w Łodzi. Członkini Rady Doradczej przy Documentary Association of Europe.
Na początku kariery związana z Wajda Studio i Szkołą A. Wajdy, gdzie była odpowiedzialna m in. za rebranding obu marek oraz kampanie promocyjno-dystrybucyjne dla produkcji filmowych oraz programów edukacyjnych, w tym za kampanie oscarowe dla filmów „Królik po berlińsku“ (nominacja w kategorii Documentary Short Subject w 2009 r) oraz dla „Joanny“ (nominacja w kategorii Documentary Short Subject w 2015 r). Obecnie zarządza warszawskim oddziałem międzynarodowej agencji specjalizującej się w marketingu filmowym Alphapanda, opracowującej strategie marketingowe oraz kampanie w mediach społecznościowych dla branży filmowej. Klientami Alphapandy są najwięksi dystrybutorzy jak 20th Century Fox czy Warner Bros, Europejska Akademia Filmowa, agenci sprzedaży i producenci.

Event Venue & Nearby Stays

Warszawa, 03-983 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

X Memoria\u0142 Jona Lorda. Tribute to Deep Purple & more
Thu Oct 21 2021 at 08:00 pm X Memoriał Jona Lorda. Tribute to Deep Purple & more

Hybrydy

Spotkajmy si\u0119 :) vol. 5
Thu Oct 21 2021 at 08:45 pm Spotkajmy się :) vol. 5

Mazo bar

New York Funky Night (#32) Li'Nard's Many Moods
Thu Oct 21 2021 at 09:00 pm New York Funky Night (#32) Li'Nard's Many Moods

BARdzo bardzo

WEEKEND STARTER \/ 21.10.2021 \/ Enklawa Club
Thu Oct 21 2021 at 10:00 pm WEEKEND STARTER / 21.10.2021 / Enklawa Club

Enklawa The Legendary Place

The Grand Beatbox Battle 2021: WORLD LEAGUE
Fri Oct 22 2021 at 12:00 am The Grand Beatbox Battle 2021: WORLD LEAGUE

EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe

VET DREAM TEAM, zarz\u0105dzanie zespo\u0142em w lecznicy weterynaryjnej. WARSZAWA.
Fri Oct 22 2021 at 09:30 am VET DREAM TEAM, zarządzanie zespołem w lecznicy weterynaryjnej. WARSZAWA.

Four Points by Sheraton Warsaw Mokotow

Kurs Secrets Of Make Up z Karolin\u0105 Matraszek \/ 22 pa\u017adziernika 2021r
Fri Oct 22 2021 at 10:00 am Kurs Secrets Of Make Up z Karoliną Matraszek / 22 października 2021r

PRO Make Up Academy

Rolke. Historie literatury \/ weekend otwarcia
Fri Oct 22 2021 at 11:00 am Rolke. Historie literatury / weekend otwarcia

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

DOSZKOLENIE TECHNICZNE - METODA \u017bELOWA
Fri Oct 22 2021 at 11:30 am DOSZKOLENIE TECHNICZNE - METODA ŻELOWA

Indigo Warszawa Praga Płd

Ballerina - trening techniczny metod\u0105 \u017celow\u0105.
Fri Oct 22 2021 at 11:30 am Ballerina - trening techniczny metodą żelową.

Indigo Warszawa Praga Płd

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events