HACKEDEPICCIOTTO feat. Alexander Hacke of Einstürzende Neubauten & Danielle de Picciotto

Sun Nov 05 2023 at 09:00 pm

Kaštan - Scéna Unijazzu | Prague

Scrape Sound Inc.
Publisher/HostScrape Sound Inc.
HACKEDEPICCIOTTO feat. Alexander Hacke of Einst\u00fcrzende Neubauten & Danielle de Picciotto
Advertisement
Odbýt Alexandera Hackeho sice honosnou, ale přece jen příliš strohou nálepkou „baskytarista Einstürzende Neubauten“? To by byla velká nespravedlnost. Hacke totiž nezajišťuje jen pouhou obsluhu nástroje, který hlavně ve druhé fázi kariéry EN významně definuje řadu skladeb kapely. Tenhle 57letý štramák (pojďme si to přiznat!) vtisknul čtyřem strunám svého Thunderbirda něhu i řád, nenápadnou poezii i skromné vůdcovství – a při tom všem poskytuje pevné základy, z nichž mohou vyrůstat jak „řítící se novostavby“, tak hudba projektu hackedepicciotto, kde je Hackeho „spolupachatelkou“ jeho životní partnerka Danielle de Picciotto. S radostí oznamujeme, že hackedepicciotto se vrací do pražského Kaštanu, kde 5. listopadu zazní skladby z jejich letošní novinky „Keepsakes“, jež vychází u Mute Records.
„Tahle deska je pro nás v lecčems speciální. Obvykle v hudbě ztvárňujeme univerzální témata, ale Keepsakes je naše pocta přátelství,“ vzkazuje dvojice s tím, že každá z devíti skladeb alba je věnována jedné spřízněné osobnosti, často z dlouhé řady hudebníků, s nimiž se v minulosti cesty de Picciotto a Hackeho protnuly: „Přestože přátelství a na něj navazující vděčnost je pojítkem desky, velký vliv na ni mělo i prostředí, kde se nahrávala. Tentokrát jsme zvolili studio Auditorium Novecento v Neapoli, jedno z nejstarších v Evropě. Úžasný prostor, který naráz pojme i 17 hudebníků, a kde zanechal hlubokou stopu i sám mistr největší – Ennio Morricone. Bylo to pro nás velmi, velmi inspirující.“
Pokud v hudbě stále hledáte dobrodružství a pokud mezi vaše oblíbence patří kromě Einstürzende Neubauten a Crime & The City Solution třeba i Suicide, Dead Can Dance, Low a Arvo Pärt, nemůžete si koncert hackedepicciotto 5. listopadu v Kaštanu ujít.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Kaštan - Scéna Unijazzu, Bělohorská 201/150,Prague, Czech Republic

Tickets

Discover more events by tags:

Concerts in Prague

Sharing is Caring: