Advertisement
Gratis Yoga fusion.Välkommen på ett yogapass som är en mix av Forrestyoga, Karins poweryoga och yoga Nidra.
Om Forrestyoga: Forrestyoga är en fysisk och dynamisk yogaform. Med fokus på den moderna nutidsmänniskan. I alla pass ingår andning, bålstyrka, yoga positioner och avslappning. Positionerna hålls lite längre och vi använder olika tillbehör som ex block, bälte, rulle, vägg etc.
Om Karins poweryoga: Power-Yogan är en kraftfull och dynamisk form av yoga som kombinerar fysiska utmaningar med mental närvaro. Genom flödande sekvenser, värme och fokus på andningen skapas styrka, flexibilitet och klarhet – både på mattan och i vardagen.
För dig som vill svettas, växa och hitta balans inifrån och ut.
Om Yoga Nidra: Yoga Nidra kallas även yogiskbsömn, det är som en guidad meditation för djupavslappning. Tag gärna med filt eller en tröja.
Vi som håller i eventet heter Eva-Marie Nilsson och Karin Malmkvist.
Eva-Marie driver Body, Mind & Soul i Säter och Karin driver Karins poweryoga.
Kom och prova våra olika yogaformer tillsammans med oss i ett mixat yogapass. Efter passet finns det möjlighet att stanna och fika och snacka yoga med oss.
Bokning via bokningssidan i eventet eller som PM till någon av oss
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Torggatan 3, Säter, Torggatan 2, SE-783 30 Säter, Sverige, Hedemora, Sweden