Advertisement
Begränsat antal platser - boka din plats redan idag via länken nederst i texten! 👇🏽🤩Den här resekvällen går till Centralamerika, närmar bestämt till Costa Rica och Mexiko.
Våra två reseexperter Fanny och Lotta har rest runt i länderna – bland stränder, regnskog, historiska sevärdheter och charmiga städer – och ser fram emot att ta er med till sina favoriter.
Fanny och Lotta kommer berätta om några av de mest populära besöksmålen som länderna bjuder på, såsom regnskogen i Monteverde och Corcovado nationalpark i Costa Rica, samt Chichén Itzá och Tulum i Mexiko. De kommer även berätta om några mindre kända smultronställen som är deras personliga favoriter. Under kvällen kommer du få en bra mix av djur och natur, härliga stränder och intressant historia.
Costa Rica och Mexiko är fantastiska resmål som kan upplevas på många olika sätt och som passar alla åldrar. De två länderna går dessutom alldeles utmärkt att kombinera under en resa. Du väljer själv om du vill resa med buss eller hyrbil, bo på lyxhotell eller hostel, som backpacker eller ha allt bokat och klart. Fanny och Lotta kommer ge dig flera olika alternativ. Du bestämmer själv hur och var du vill resa, och under kvällen guidar vi dig rätt så att du kan börja planera just din resa!
✅ Anmäl dig på länken här:
www.wt.se/resekvallar/costa-rica-mexiko/
🏠 Var? I vår nyinredda butik mitt i centrala Malmö.
Adress: Norra Vallgatan 60
⏰ När? 19:e mars kl. 18.00-19.30
Varmt välkommen! 🌏
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Winberg Travel, Norra Vallgatan 60, SE-211 22 Malmö, Sverige,Malmö, Sweden