Advertisement
„Z przodkami przy wigilijnym stole” to kolejna edycja zimowych warsztatów poświęcona pieśniom dotyczącym oczekiwania i świętowania oraz dawnym zwyczajom. Jeśli interesuje cię tradycja lub masz w sobie tęsknotę za tym co dawne zapraszamy na warsztaty gdzie w naturalnych dźwiękach potowarzyszymy Ci w drodze ku odkrywaniu nowych obszarów twojej mocy. Zapraszamy wszystkich na niezwykłe warsztaty pracy z własnym głosem. Praca z własnym głosem to praca z własną kreatywnością i wyrażeniem siebie na wielu płaszczyznach życia.Twoja moc kończy się tam, gdzie zaczyna się twój strach”,
„Gdyby twój głos nie miałby mocy, nie próbowaliby cię uciszyć.”
Dźwięki. Głos. Tradycja.
Warsztaty naturalnego wydobycia głosu, skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych tradycją, zdrowiem, rozwojem osobistym, uwolnieniem głosu i śpiewem. Zapraszamy osoby, które pracują głosem (nauczyciele, mówcy, aktorzy, wokaliści), zapraszamy również osoby, które nie mają ŻADNEGO doświadczenia w pracy z głosem. Zajęcia są otwarte dla osób każdego wyznania religijnego, tworzymy tu bezpieczną przestrzeń, gdzie rozbrzmiewać będzie wspólny śpiew.
Każdy z nas ma głos! A wydawanie dźwięków jest umiejętnością dostępną dla każdego człowieka, towarzyszącą mu od zarania dziejów. W czasie warsztatów będziemy sięgać do częstotliwości 432Hz.
Zajęcia będą miały charakter grupowy oraz indywidualny. Takie zajęcia to praca nad sobą, własnym głosem i odkrywaniem własnego potencjału. Ćwiczenia są dostosowane do możliwości oraz potrzeb uczestników, przyczynią się do „uwolnienia głosu” czyli do wykorzystania swoich możliwości wokalnych w pełni. Warsztaty oprócz ogromnej przyjemności płynącej z naturalnego wydobycia dźwięków, działają korzystnie na kondycję i stan zdrowia.
Korzyści zdrowotne to:
wzrost witalności, poprawa jakości oddechu, oczyszczenie zatok, uwolnienie napięć z ciała, rozluźnienie i uspokojenie.
Poprawa kondycji wokalnej to miedzy innymi: poszerzenie skali głosu, wydłużenie oddechu, zwiększenie nośności głosu oraz lepsze wykorzystanie rezonatorów.
Warsztaty poprowadzi STANISŁAW MAZUREK, muzyk, kontynuator śpiewu tradycyjnego, który na co dzień, oprócz śpiewu zajmuje się badaniami, rekonstrukcją i propagowaniem wiedzy na temat muzyki dawnej oraz dawnych instrumentów muzycznych. Jest to człowiek, który łączy miłość do muzyki dawnej z pracą badawczą, lutnictwem oraz szeroko rozumianą edukacją. Na co dzień współpracuje z muzeami i szkołami oraz pracuje z artystami -muzykami, poczynając od amatorów i pasjonatów do najbardziej wymagających profesjonalistów. Więcej informacji o prowadzącym: facebook.com/ditonus/
Organizator i wspólprowadząca: nazywam się MAŁGORZATA KAMCZYC, moją pasją jest śpiew i dźwiękoterapia. Od najmłodszych lat jestem związana z muzyką, a wykształcenie muzyczne zdobywałam m. in. w WSP w Zielonej Górze oraz podczas studiów podyplomowych z emisji głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od lat również zgłębiam tematykę terapii naturalnych, między innymi: w 2002 roku zdobyłam tytuł naturoterapeuty w SEE we Wrocławiu, a w 2005 roku ukończyłam czterostopniowy kurs NFSH UK Healing Development (Duchowego Uzdrawiania). W 2017 roku w STiTN „Gong” w Szczecinie, ukończyłam szereg szkoleń w zakresie dźwiękoterapii. W latach 2006-2016 prowadziłam chóry i zespoły wokalne oraz wykładałam przedmioty muzyczne w gorzowskiej AJP. Jestem założycielką (2020r.) i prezesem Lubuskiego Uniwersytetu Ludowego.
Razem występujemy też pod nazwą:
„Słowiańskie Echa”. Jesteśmy śpiewającym duetem propagującym polską muzykę tradycyjną. Koncertujemy, prowadzimy warsztaty śpiewu oraz zajmujemy się szeroko rozumianą edukacją muzyczną. Wspólnie działamy od 2018 roku.
Program warsztatów obejmuje ćwiczenia fizyczne, oddechowe i głosowe, przygotowujące organizm do naturalnego wydobycia głosu. Warsztaty są znakomitą formą terapii głosu. Zestawienia ćwiczeń, kolejność oraz ilość powtórzeń to autorska metoda Stanisława Mazurka oparta na wieloletnim doświadczeniu oraz obserwacjach.
Warsztaty naturalnego wydobycia głosu odmieniają życie na wielu płaszczyznach równocześnie. Integrują ciało, umysł i duszę. Pozwalają zajrzeć w głąb siebie. Dla wielu mogą być początkiem nowej przygody, odkryciem innego świata dźwięków, świetnym relaksem a nawet uzdrowieniem.
Uwaga! Śpiewanie uzależnia! kto zrobi pierwszy krok w odkrywaniu własnego potencjału, nieodwracalnie zmieni dalszy ciąg swojego życia! 😁
Ilość miejsc jest ograniczona!
Zapisy oraz pytania dotyczące wydarzenia pod
nr tel: 502 533 533
Proszę zabrać ze sobą wygodne buty (do ćwiczeń) i wygodne ubrania.
Gwarancją miejsca na warsztatach jest wpłata zadatku w wysokości 200 zł , w terminie do końca listopada 2024r. oraz zgłoszenie telefoniczne ( tel.: 502 533 533).
UWAGA! Wszystkie osoby, uczestniczące kolejny raz w warsztatach, otrzymują 5% RABATU!!! 🔔z rabatu można skorzystać WYŁĄCZNIE w przypadku zgłoszenia i wpłaty zaliczki w terminie do końca listopada 2024r.
CENA: 700 zł
Miejsce:
Klub Kultury MCK Jedynka
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Chrobrego 9
Warsztaty trwają w sobotę od godz. 12.00 do 20.00 z przerwą na obiad, a w niedzielę od godz. 12.00 do 17.30 (w ramach warsztatów jest przewiedziany występ podczas którego uczestnicy zaprezentują wybrane pieśni). Kawa i herbata wliczone w cenę warsztatów.
Noclegi i wyżywienie we własnym zakresie.
Zgłoszenia: tel. 502 533 533
Nr konta: 70 1160 2202 0000 0002 3927 3809 (z dopiskiem: warsztaty XII 2024)
dla zainteresowanych wystawiam faktury.
Warunkiem realizacji warsztatów jest zebranie się grupy. W razie nie zebrania się grupy organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w takim przypadku wpłacone zaliczki zostaną w całości ZWRÓCONE.
Zapraszam!
Organizator:
Instytut Dźwięków
Małgorzata Kamczyc
Współorganizatorzy:
Ditonus Stanisław Mazurek
Lubuski Uniwersytet Ludowy
Klub Kultury MCK Jedynka
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9,Gorzów Wielkopolski, Gorzow Wielkopolski, Poland