Gordoni perekool Tallinnas (14.02-3.04)

Wed Feb 14 2024 at 05:30 pm

Pärnu maantee 113, Kesklinn, Tallinn, 11312 Harju Maakond, Eesti | Tallinn

Perekeskus Sina ja Mina
Publisher/HostPerekeskus Sina ja Mina
Gordoni perekool Tallinnas (14.02-3.04)
Advertisement
Jaanuari lõpus algab Gordoni perekooli koolitus Tallinna kesklinnas.
Koolitajad on Annika Roosa-Saarma ja Kati Valma.
Gordoni perekool julgustab kuulama iseennast, et mõista enda vajadusi ja seista nende eest nii, et suhted pereliikmetega jääksid terveks. Samuti õpetab koolitus tõhusamalt ja toetavamalt teisi kuulama ning konflikte lahendama.
Keskendume teemadele, et saaksite paremini vastata küsimustele:
• Kuidas rääkida nii, et lapsed meid kuulaksid ja kuulata nii, et lapsed meile oma muredest räägiksid?
• Kuidas õpetada lastele vastutust ja neid oma probleeme lahendama?
• Kuidas lahendada erimeelsusi ja konflikte nii, et keegi jääks kaotajaks, kõigi eneseväärikus oleks austatud ja suhted oleks head?
• Kuidas kergemini võimaldada iseendale lihtsalt normaalseks inimeseks olemist - oma heade ja halbade päevadega, oma harjumuste ja isikupäradega?
Koolitusel saab näiteks teada ka seda, kuidas heade kavatsustega pakutud lohutamine ja kiitmine võivad mõjuda negatiivselt ning kuidas selle asemel jõustada ja tunnustada. Ja kuidas lastevaheliste tülide lahendamise asemel tasuks neid hoopis vahendada.
Koolitus koosneb 8 kohtumisest, iga kord 3 tundi. Õpime ja harjutame nii koos grupis kui ka kodus kuulamist, eneseväljendust, konfliktide lahendamist ja vahendamist. Jagame enda õnnestumisi ja analüüsime, miks mõnikord suhted lähevad pingeliseks või kokkulepped peres ei toimi.
Kestus: 14. veebruarist - 3. aprillini.
Kohtumised: Kolmapäeva õhtuti kell 17:30 - 20:30.
Koht: Tallinna kesklinnas - Pärnu mnt 113 (Novel Clinic maja kohvik).
Hind: Kokku 250 €
* Sisaldab 8 kohtumist x 3h.
* Saab taotleda tulumaksutagastust.
* Registreerides korraga mitu inimest = soodushind: 230 € / in.
Registreeru: http://sinamina.ee/koolitused
KOOLITAJATEST:
Annika Roosa-Saarma südameasjadeks on suhtlemisoskused, laste arengu toetamine, vanemlus ja paarisuhete teemad, mistõttu on ta seotud Gordoni perekooliga juba ca 15 aastat. Ta on töötanud koolis tugimeeskonna juhina, kus ta toetas õppijaid, õpetajaid ja lapsevanemaid ning lisaks koordineeris erivajadusi arvestavat õppetööd ja kooliturvalisust hoidvat Kiva tiimi. Vabatahtliku tööna on Annika tegelenud Omaanis rahvusvahelises koolis lapsevanematele kogukonnaga. Hetkel panustab ta Tervise Arengu Instituudis vaimse tervise edendamise meeskonnas eelkõige sellesse, et õpetajad saaksid oskused, millega luua koolis turvaline õhkkond ning kasvaks teadlikkus, kuidas arendada laste suhtlemis-ja enesejuhtimisoskusi. Annika on kolme lapse ema (11 a ja 6 a kaksikud), kellelt on ta õppinud kõige rohkem!
Kati Valma töötab pikaajaliselt lapse heaolu spetsialistina, kohtudes ja suheldes pea igapäevaselt vanemate ja lastega, olles kaasatud muret tekitavatesse olukordadesse peredes. Kindel on see, et päriselt kuulamine ja vajadusel selge mina-sõnum aitavad kaasa keeruliste olukordade lahendamisele ja üldiselt parematele suhetele. Sageli olukorrad justkui „lähevad käest“, juhtub „nagu tavaliselt“, kui kasutada sisseharjunud suhtlusmustreid ja eeldada, miks keegi nii käitub ja mida ta mõtleb. Mõistes paremini omaenda lähtekohta olukorras ja võttes vastutuse olukorra eest selgub, et saab ka teisiti kui tavaliselt ? Gordoni perekoolis osalenud vanemad ütlevad, et kui varem olid neil pidevalt lastega probleemid, oskavad nad nüüd esmalt mõista, kellel üldse probleem on ja kuidas olukorrale läheneda. Gordoni perekool annab universaalsed oskused lugupidavaks suhtluseks lapsega, partneriga, kolleegiga jt.
Registreerumine ja lisainfo: http://sinamina.ee/koolitused
Kohtumiseni koolitusel!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Pärnu maantee 113, Kesklinn, Tallinn, 11312 Harju Maakond, Eesti, Estonia

Sharing is Caring: