Galeria Enter - Kamil Winnicki - „Reliefy” - projekt multidyscyplinarny

Thu, 24 Apr, 2025 at 06:00 pm UTC+02:00

13 muz | Szczecin

13 muz
Publisher/Host13 muz
Galeria Enter - Kamil Winnicki - \u201eReliefy\u201d - projekt multidyscyplinarny
Advertisement
24 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00 zapraszamy do Galerii Enter na otwarcie wystawy - wstęp wolny.
Wystawa czynna do 9 maja od poniedziałku do piątku (poza 1-2.05.) w godz. 8:00-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń - wstęp wolny.
„Reliefy” to multidyscyplinarny projekt artystyczny łączący modę, rzeźbę i fotografię. To dialog między teksturą, przestrzenią i ciałem, w którym moda przestaje być jedynie ubraniem, a staje się formą rzeźbiarską i narzędziem ekspresji. Projekt zwraca uwagę na nieoznaczone i często niezauważalne rzeźby znajdujące
się w Szczecinie, wzdłuż alei Jana Pawła II, na trasie prowadzącej do Urzędu Miasta. W przestrzeni miejskiej łatwo giną one w gąszczu architektonicznych detali i ulicznego zgiełku. Aby wydobyć je z tła i nadać im odpowiednią widoczność, każdej z rzeźb towarzyszy specjalnie zaprojektowana ścianka. Oddziela je od fasad kamienic i wydobywa z otoczenia, w którym dotąd pozostawały niemal niewidzialne. Ten zabieg pozwala rzeźbom zaistnieć na nowo, skłaniając przechodniów do ich eksploracji. Co więcej, rzeźby te nie posiadają tabliczek znamionowych ani żadnych informacji o ich autorach. Nie znajdziemy ich na mapach ani w przewodnikach - trzeba pozwolić im się odnaleźć samodzielnie. Projekt nie tylko podkreśla ich istnienie, ale także prowokuje do refleksji nad tym, jak sztuka w przestrzeni publicznej często pozostaje niezauważona.
Każda z zaprezentowanych sylwetek jest rzeźbą samą w sobie - nie tylko poprzez swoją formę, ale także sposób, w jaki wchodzi w interakcję z przestrzenią. W monumentalnych tłach, na granicy rzeczywistości i abstrakcji, modelki przeobrażają się w żywe instalacje artystyczne. To opowieść o nieoczywistych połączeniach materiałów i struktur. „Relief” ukazuje modę jako architekturę ciała, w której ubranie staje się narzędziem budowania tożsamości i opowieści.
Fotograf: Kamil Winnicki
Stylistka: Aleksandra Maczuga
Designer: Rafał Zakrzewski, Olga Makarowska, Magdalena Grólik, Krystian Szymczak, Zuzanna Kordiukiewicz, Marta Kuropatwińska, Ela Olszewska
Modelki: Kaja Jędrzejewska, agencja: modelpluswarsaw, Dominika Barecka, agencja: xmanagement_warsaw
MakeUp Art: Dagmara Majewska
Hair Stylist: Kamil Winnicki
Assistants: Hanna Mucha, Nura Jomma, Monika Cieszyńska, Natalia Kostruba,
Amelia Załęska, Sara Szymkiewicz
Video: Maria Kośmicka
Montaż: Łukasz Chruściel
Muzyka: Radek Nowak, Patryk Panek
Oprawa graficzna: Ewelina Karabowicz
Wydarzenie na www: https://13muz.eu/event/24-04-galeria-enter-kamil-winnicki-reliefy-projekt-multidyscyplinarny/
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

13 muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin, Polska,Szczecin, Poland

Discover more events by tags:

Art in Szczecin

Sharing is Caring:

More Events in Szczecin

Strategy&Future - spotkanie z Jackiem Bartosiakiem i Markiem Budziszem.
Wed, 23 Apr, 2025 at 06:00 pm Strategy&Future - spotkanie z Jackiem Bartosiakiem i Markiem Budziszem.

Siedlecka 1a, 72-010 Police, Poland

Milonga Wielkanocna\/ Easter Milonga
Wed, 23 Apr, 2025 at 07:45 pm Milonga Wielkanocna/ Easter Milonga

aleja Wojska Polskiego 67, 70-478 Szczecin, Polska

Bal Seniora w Pinokio
Thu, 24 Apr, 2025 at 05:00 pm Bal Seniora w Pinokio

Pinokio Centrum Kultury Studenckiej

D\u0179WI\u0118K | WYK\u0141AD PROF. STEFANA WEYNY W WILLI LENTZA
Thu, 24 Apr, 2025 at 05:00 pm DŹWIĘK | WYKŁAD PROF. STEFANA WEYNY W WILLI LENTZA

Wojska Polskiego 84, 70-482 Szczecin, Poland

Mikromusic \u201eNie umiem ta\u0144czy\u0107 tour\u201d | PRZEC\u0141AW k. Szczecina
Thu, 24 Apr, 2025 at 07:00 pm Mikromusic „Nie umiem tańczyć tour” | PRZECŁAW k. Szczecina

GOKSiR Przecław

ROZPOCZ\u0118CIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2025
Fri, 25 Apr, 2025 at 03:00 pm ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2025

Ciemnik 70, 74-140 Ińsko gmina, Poland

Arty\u015bci dla Ma\u0142ych Wojownik\u00f3w - impreza charytatywna
Fri, 25 Apr, 2025 at 05:00 pm Artyści dla Małych Wojowników - impreza charytatywna

13 muz

Zouk - Musicality | Open Level | Pi\u0105tek 25.04 | 18:30-20:30 | Inna & \u0141ukasz
Fri, 25 Apr, 2025 at 06:30 pm Zouk - Musicality | Open Level | Piątek 25.04 | 18:30-20:30 | Inna & Łukasz

Abballu Dance Studio

ORKIESTRA KSI\u0118\u017bNICZEK - NAJWI\u0118KSZE PRZEBOJE \/ TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
Fri, 25 Apr, 2025 at 08:00 pm ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK - NAJWIĘKSZE PRZEBOJE / TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)

Nowa Dekadencja - Szczecińskie Centrum Kultury

Szczecin is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Szczecin Events