Advertisement
BILJETTER: https://secure.tickster.com/yc0g05v4t3wt71zTillsammans med Dalbybibliotekets Vänner öppnar vi den 19 september portarna till Tingshuset i Dalby med temat "Gott och blandat" och det vore roligt om du ville medverka! Kvällen går till på följande sätt:
18:15 öppnas dörrarna till Tingshuset och varje författare har ett bord med sina böcker i salen.
18:30 sitter Petra Nyberg, Maria Forsell och Kalle Lind på scenen och som vanligt med Jessika Forsberg som moderator.
Mingla därefter och prata med författarna vid respektive bord och köp böcker att läsa i höstmörkret. Vi avslutar cirka kl. 20:00. Ett trevligt event där ni får upptäcka och träffa skånska författare.
Ta fördrinken eller mat på Gästis innan eller efter inträde till Tingshuset. Boka bord 046-20 00 06 (ingen servering i Tingshuset)
Inträdet för besökare är blygsamma 30 kr för medlemmar i Bibliotekets vänner/Måltids Gillet och 50 kr för övriga.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Tingsgatan 4, SE-247 50 Dalby, Sverige, Tingsgatan 4, SE-247 50 Dalby, Sverige, Lund, Sweden