Advertisement
"FRYS" - Det første legen sa var et sjokk: Du har kreft. Det neste hun sa var enda verre: Du har 24 timer på å bestemme deg for om du vil ha barn eller ikke. Frys er en teaterforestilling basert på en sann historie om et ungt par som kastes ut i en krise og får testet kjærligheten på godt og vondt. Karoline Bentzen og Eirik Hallert er en kreativ duo som har skapt teater og film sammen i snart 10 år, sammen med film- og teaterkompaniet Spiller ingen rolle. Idéen bak forestillingen er basert på Karolines egen erfaring med å bli syk, etter at hun i desember 2021 ble diagnostisert med kreft. Midt i sjokket og usikkerheten, ble hun stilt overfor et vanskelig valg: Cellegiftbehandlingen kunne gjøre henne infertil. Legene anbefalte å fryse ned egg for senere assistert befruktning – men denne prosessen ville utsette kreftbehandlingen med tre uker. Har man tre uker til rådighet når man ikke vet hvordan sykdommen utvikler seg?
Karoline og Eirik er utdannet fra NSKI Høyskole og har jobbet i det frie feltet siden endt utdannelse. Sammen var de med å etablere film- og teaterkompaniet Spiller ingen rolle i 2017.
Siden oppstart har kompaniet produsert seks forestillinger og tre kortfilmer. I dag består kompaniet av 7 personer, og alle deler samme utdanningsbakgrunn fra NSKI Høyskole. Spiller ingen rolle har som visjon å skape ny og original film- og scenekunst for et bredt publikum som røsker tak i hjerterota eller trimmer lattermuskelen! Utover dette har de ingen regler. Det er jo tross alt bare kunst, så det spiller ingen rolle.
Forestillingen er støttet av: Fritt ord, Oslo kommune, Bergesenstiftelsen, FFUK og Oslo teatersenter
Datoer: 27 Sep + 4 okt
Tid: 14.00 + 18.00
Pris: 240/ 290
Venue: Pyramiden
Aldersgrense: 15 år
Skuespillere og manus: Eirik Hallert & Karoline Bentzen
Produsent: Ingvild Kristin Kirkvik, Eirik Hallert, Karoline Bentzen.
Regi: Line Verndal
Musikk: Ivar Beddari.
Lyddesign: Hans Ekevi.
Veileder lysdesign: Mathias Langholm Lundgren.
Tekniker: Nanna Lundevall.
Foto: Nicolai Berg Hansson.
Co-produsent: The Global Ensemble Theatre, SALT – Art & Music.
En teaterforestilling av Spiller ingen rolle.
-----------------------------------
SALT har bordservering, mat og drikke bestilles via app. Menyer og mattilbud finnes her: salted.no/food
Ønsker dere oppdateringer, om vårt kulturprogram, sauna eller invitasjoner til eventer meld deg på vårt nyhetsbrev: salted.no/kontakt
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
SALT art & music, Oslo, Norway
Tickets