Advertisement
Teetkö kuvaa, ääntä tai AV-kääntämistä? Mietitkö freelanceriksi ryhtymistä? Oletko muutosneuvotteluissa tai siirtymässä itsenäiseksi tekijäksi? Vai kaipaatko vain vertaistukea ja verkostoja freelance-työn arkeen?FAOn After kokoaa yhteen nykyiset ja tulevat freelancerit Journalistiliiton tiloihin Ympyrätalon 7. kerrokseen. Illan aikana muutamat freelancerit kertovat omasta arjestaan ja siitä, miten ovat löytäneet verkostoja. Psykologi Nina Lyytinen puhuu resilienssistä eli siitä, miten freelancer voi vahvistaa jaksamistaan ja miten säilyttää toimintakyky epävarmuuden keskellä. Paikalla on myös Mediakunnan toiminnanjohtaja Hanna Kokkonen ja RTTL:n freelancereiden luottamushenkilö Jaakko Sauvola.
Tilaisuuden avaa Journalistiliiton puheenjohtaja Marjaana Varmavuori.
Tarjolla on syötävää, juotavaa, musiikkia ja ennen kaikkea rentoa yhdessäoloa. Tapahtuma on suunnattu erityisesti freelanceriksi aikoville, freelancereiksi siirtyville ja työn murrosta pohtiville, mutta kaikki jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita.
Ilmoittautumiset 22.8. mennessä osoitteeseen [email protected]. FAO korvaa matkakuluja 50 euroon saakka pääkaupunkiseudun ulkopuolelta tuleville.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Journalistiliitto, Journalistiliitto, Siltasaarenkatu, FI-00530 Helsinki, Suomi, Helsinki, Finland