Advertisement
I februar er det igjen klart for nok et besøk av selveste Tore Renberg.Det å starte året med beste Tore er blitt en hyggelig tradisjon her på Fira som både jeg og gjestene mine setter utrolig stor pris på.
Tore er uten tvil en personlig favoritt og en mann med mange jern i ilden, og det er alltid like spennende å få innblikk i hans ulike prosjekter samt smakebiter fra hans mange bøker og hans betraktninger fra et rikt forfatterliv.
Et forfatterskap med en imponerende spennvidde, fra de ikoniske oppvekstbøkene om Jarle Klepp til romaner som Tollak til Ingeborg og Du er så lys, og den oppsiktsvekkende Teksas-serien.
Etter fem års grundig research ga han ut sin første historiske roman, Lungeflyteprøven, i 2023.
Romanen er et foreløpig hovedverk i forfatterskapet og har blitt sett på som en fornyelse av sjangeren.
Tore har mottatt en rekke litterære priser og bøkene hans utkommer i 26 land.
I 2024 ble Tollak til Ingeborg nominert til Strega-prisen, Italias mest prestisjetunge litterære pris.
I 2025 gav han ut diktsamlingen Øie=Viise, 1720
og andre dikt.
Bøkene hans er oversatt til en rekke språk, og flere av dem er filmatisert.
Han har også utmerket seg innen film, teater og musikk.
Dette blir et intimt og eksklusivt møte med et multitalent og hans spontanitet, sårbarhet, fortellerglede og humor.
Jeg finner fram damaskdukene og dekker romantiske bord med Afternoon Tea.
Nytrukket te og bobler med og uten alkohol hører også med.
Billettpris kr 1000,- pr person som inkl:
Eksklusivt forfatterbesøk
Afternoon Tea
1glass Cremant/alkoholfrie bobler
Bindende påmelding på messenger, mail eller mobil 45035901
Velkommen!
Tore & Ingeborg
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Fira, Sigrid Undsets vei 4, 4307 Sandnes, Norge, Sandnes, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










