Advertisement
Nabiralci / The Pickers, Elke Sasse, Nemčija, 2024, dokumentarni film, 80′Film Nabiralci je potovanje na evropska polja, kjer se goji naše sadje in zelenjava. V južni Italiji Seydou iz Malija nabira pomaranče. Nima pogodbe in je plačan na zaboj. Živi v koči, ki jo je sam zgradil, v naselju brez vode in elektrike. Borovnice na Portugalskem, olive v Grčiji, jagode v Španiji – več kot dva milijona migrantov dela na evropskih poljih, večina brez pogodbe ali minimalne plače, nekateri brez dokumentov ali z visokimi dolgovi do agentov.
Projekciji sledi pogovor z novinarko, Eleno Stancu in fotografom Cosminom Bumbuțom. Pogovor bo moderirala Živa Kavka Gobbo iz Focusa, društva za sonaraven razvoj.
Udeležba na dogodku je brezplačna, film ima slovenske podnapise.
Festival migrantskega filma finančno podpira Slovenski filmski center. V sodelovanju s Kinodvorom in Focusom, društvom za sonaraven razvoj. Dogodek je del projekta “Re:boot”, ki ga sofinancira Evropska unija (program DEAR). Vsebina je izključna odgovornost izvajalca projekta, Focus, društva za sonaraven razvoj, in ne odraža nujno stališča Evropske komisije.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Kinodvor. Mestni Kino., Kolodvorska 13,Ljubljana, Slovenia