Advertisement
Waarde kringen,Het cantorschap is iets schoons, het FK Cantorschap is iets schoners. Dat is wat de laatste maanden mij geleerd hebben.
Het is echter tijd om de fakkel weer door te geven. Welke getalenteerde cantor is bereid om zich een jaar lang ten dienste te stellen van alle kringcantores? Wie houdt de liederenkennis binnen ons Konvent op peil? En wie bewijst opnieuw dat ons Konvent nog steeds de plak zwaait als het op cantustraditie aankomt?
Kortom: wie vult deze voorbeeldrol in voor het academiejaar '25-'26?
----------------------------------
WAT DOET EEN FK-CANTOR?
Logistiek zul je instaan voor de aankoop en verdeling van kielen en codices.
Als cantor zul je de Beiaard leiden, schouderduwen om FK zo waardig mogelijk te representeren op de Massacantus, enkele eigen cantussen leiden en zangavonden naar believen plannen.
Maar bovenal, als FK-cantor zul je er staan voor jouw kringcantores. Je zult hen adviseren, een luisterend oor bieden, hen aanmoedigen en inspireren, en de band tussen cantores versterken. Dit heb ik toch steevast gezien als de belangrijkste job van deze functie.
-----------------------------------
KANDIDATUREN
Kandidaten mogen zich stellen door een mail te sturen naar [email protected] met een motivatiebrief en video bijgesloten. Dit kan tot zondag 4 mei, 23u59. Vragen hierrond? Aarzel niet om contact op te nemen met mij, de FK Cantor.
Wees echter voorbereid, kandidaten. De cantus zal door mij opgewarmd worden, maar in deel 2 zal elke kandidaat 4 nummers mogen voorbrengen. Laat me deze op voorhand gerust weten. Ook zullen zowel ik als de corona jou het vuur aan de schenen leggen in een reeks vragen, en tegen de tweede tempus zullen we weten wie de nieuwe FK-cantor is!
Twijfel je? Laat jou door niets afschrikken. Al wie zich voor deze cruciale functie opoffert, is in mijn ogen reeds een waardige kandidaat.
Hartelijke groet en tot dan,
Cantor Johnny v. Trouvère
----------------------------------
PRACTICALIA:
Rendez-vous @Gruut
Io Vivat om 20:30
3 afgevaardigden per kring
Inschrijvingen via de Praeses van jouw kring
14 voor bier, 4 voor water
Verkiezing = deel 2 (tussen 22u-00u)
GEEN EIGEN DRANK, GEEN STIFTEN IN DE GRUUT
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Gruut Gentse Stadbrouwerij, Rembert Dodoensdreef 31a,Gent, Belgium