Filosofiecafé Deventer; over 'Democratie in zwaar weer'

Thu Oct 30 2025 at 08:00 pm to 10:00 pm UTC+01:00

Theater Fazant | Deventer

De Spiegel - filosofische praktijk Deventer
Publisher/HostDe Spiegel - filosofische praktijk Deventer
Filosofiecaf\u00e9 Deventer; over 'Democratie in zwaar weer'
Advertisement
Hebben we nog steeds de beste staatsvorm, of kraakt hij in zijn voegen? Doe mee met ons filosofiecafé over 'democratie'.
About this Event

Let op: we zijn nog aan het zoeken naar ons vaste ritme. Dit keer de laatste donderdag van de maand ipv de eerste zoals gebruikelijk. Inloop voor koffie en thee vanaf 19.30 uur.

“Niemand beweert dat democratie perfect is. Er is zelfs gezegd dat democratie de slechtste staatsvorm is, op al die andere vormen na die van tijd tot tijd zijn geprobeerd.”- Winston Churchill, Engels staatsman en Nobelprijswinnaar literatuur (1874 – 1965)

De klimaatcrisis, het woningtekort, het stikstofprobleem: onze grootste maatschappelijke vraagstukken worden maar niet opgelost. Ondertussen groeit de ontevredenheid over de politiek en winnen autocraten terrein. Zo verdwijnt langzaam maar zeker het vertrouwen in de democratie. Tijd voor een filosofisch onderzoek onder begeleiding van Fred van Welsem! Doe je mee?

Filosofiecafé is voor iedereen die wil filosoferen en durft te denken, ongeacht leeftijd, sociale achtergrond of opleiding. De ware kunst van filosoferen is niet zozeer het geven van je mening, maar eerder het stellen van de juiste vraag en onderzoeken van je eigen aannames. Heb jij dat vermogen of wil je dit (beter) leren? Kom dan naar het filosofiecafé. Doe je mee? Meld je dan snel aan en reserveer je plek via Eventbrite. Er is plek voor maximaal 35 deelnemers. De avond vindt plaats in het gezellige en kleinschalige theater Fazantan, Smedenstraat 254, Deventer.

De avond wordt georganiseerd door de Spiegel - filosofische praktijk Deventer en begeleid door gepensioneerd jurist en mediator Fred van Welsem.

om als eerste op de hoogte te zijn.

Eveneens interessant...Zie

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Theater Fazant, 256 Smedenstraat, Deventer, Netherlands

Tickets

EUR 0.00

Sharing is Caring:

More Events in Deventer

SERA | Burgerweeshuis
Thu, 30 Oct at 07:30 pm SERA | Burgerweeshuis

Bagijnenstraat 9, 7411 PT Deventer, Netherlands

Workshop liefdevol schrijven
Thu, 30 Oct at 07:30 pm Workshop liefdevol schrijven

Deventer

Muziek Onder de Toren - Maarten en Ivo Wolsing
Thu, 30 Oct at 09:00 pm Muziek Onder de Toren - Maarten en Ivo Wolsing

Grote Kerkhof 23, 7411 KV Deventer, Netherlands

Halloween Spooktocht | Durf jij het aan?
Fri, 31 Oct at 07:00 pm Halloween Spooktocht | Durf jij het aan?

Buitenpost

VROEG CLUBBEN - De Zwarte Silo Deventer
Fri, 31 Oct at 08:00 pm VROEG CLUBBEN - De Zwarte Silo Deventer

De Zwarte Silo

FORZAFUNK
Sun, 02 Nov at 04:00 pm FORZAFUNK

Muggeplein 9, 7411NW Deventer, Netherlands

Jochem Myjer - Net alsof
Tue, 04 Nov at 08:00 pm Jochem Myjer - Net alsof

Leeuwenbrug 2, 7411 TJ Deventer, Netherlands

Jochem Myjer - Net alsof
Wed, 05 Nov at 08:00 pm Jochem Myjer - Net alsof

Leeuwenbrug 2, 7411 TJ Deventer, Netherlands

Deventer is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Deventer Events