Filmkrantdag 2025

Sat, 20 Sep, 2025 at 10:30 am UTC+02:00

Spuikomweg 5, 4381 LZ Vlissingen, Netherlands | Vlissingen

Film by the Sea
Publisher/HostFilm by the Sea
Filmkrantdag 2025
Advertisement
Film by the Sea en Filmkrant presenteren: de Filmkrantdag. Voor iedereen die zin heeft in een geweldige festivaldag. Je ziet drie topfilms, alle drie ingeleid door redacteuren van Filmkrant en ontvangst met een drankje en een bolus én een lunch zijn inbegrepen in de prijs.
Programma
10.30 uur
Inloop met koffie, thee en Zeeuwse bolus
11.00 - 12.40 uur
The Blue Trail (incl. inleiding)
12.40 - 13.45 uur
Lunch
13.45 - 15.15 uur
On vous croit (incl. inleiding)
15.15 – 16.00 uur
pauze
16.15 – 17.50 uur
Little Amélie or the Character of Rain (incl. inleiding)
De films:
The Blue Trail
In het Brazilië van de nabije toekomst worden inwoners boven een bepaalde leeftijd ‘uitgefaseerd’. Wie niet productief meer is, verdwijnt naar een ouderenkolonie. De 77-jarige Tereza heeft andere plannen. Ze ontsnapt aan de ‘rimpelwagen’ en begint een even verrassende als turbulente reis over de Amazone. In slechts 86 minuten weet Gabriel Mascaro niet alleen scherpe maatschappijkritiek te formuleren op een wereld die efficiëntie boven alles stelt, maar ook een empowering verhaal te vertellen over een vrouw die terugvecht.
On vous croit
Twee ouders in scheiding strijden in dit Belgische, intense rechtbankdrama om de voogdij van hun twee kinderen. Het drama wordt verteld vanuit het perspectief van moeder Alice, die als een leeuwin voor de veiligheid van haar kinderen strijdt. Het scenario is opgebouwd als een echte hoorzitting: met advocaten die hun cliënten voorbereiden, kinderen die getuigen en de hevige en langdurige hoorzitting waarin beide ouders in het aanzicht van de jeugdrechter heftige uitspraken over elkaar doen. Maar wie spreekt de waarheid? En hoe zwaar wegen de verhalen van de kinderen in het rechtssysteem?
Tegen de achtergrond van de steriele, afstandelijke omgeving van de rechtbank herbeleven alle betrokkenen, de kinderen in het bijzonder, trauma’s van huiselijk geweld en misbruik. Arnaud Dufeys en Charlotte Devillers castten voor hun speelfilmdebuut professionele acteurs naast echte juristen die, gewend aan juridische teksten en de specifieke setting, voor authenticiteit zorgen.
Little Amélie or the Character of Rain
Licht van toon en vrolijk van kleur is dit heerlijke animatiedebuut van Maïlys Vallade en Liane-Cho Han, over een Belgisch meisje in het Japan van de late jaren zestig. Naar een oud Japans geloof dat kinderen tot de leeftijd van drie dichter bij het goddelijke dan bij het wereldse leven, denkt Amélie haar eerste levensjaren dat ze een god is. Maar na een aardbeving is het tijd om te gaan leven en ze ontdekt taal, ouders, broers en zussen, liefde en weerzin, de seizoenen en de tijd.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Spuikomweg 5, 4381 LZ Vlissingen, Netherlands, Spuikomweg 5, 4381 LZ Vlissingen, Nederland, Vlissingen, Netherlands

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Vlissingen

MiSalsa Social Night
Fri, 19 Sep at 08:00 pm MiSalsa Social Night

CueAction Vlissingen

40 jarig jubileum
Sat, 20 Sep at 10:00 am 40 jarig jubileum

President Rooseveltlaan 733A , 4382 NG Vlissingen, Netherlands

Cars & Cakes @breskens
Sun, 21 Sep at 10:00 am Cars & Cakes @breskens

Pasticceria lohman

Van Land naar Lunch
Tue, 23 Sep at 12:00 pm Van Land naar Lunch

HZ University of Applied Sciences (Vlissingen, Netherlands)

Beachparty sluiting seizoen 2025
Sat, 27 Sep at 04:00 pm Beachparty sluiting seizoen 2025

Panta Rhei Vlissingen

So80s90s - clubnight
Sat, 27 Sep at 09:00 pm So80s90s - clubnight

De Piek

Theatervoorstelling Meester Mark in Ritthem!
Wed, 01 Oct at 08:15 pm Theatervoorstelling Meester Mark in Ritthem!

Klein Theater 'De Verwachting'

Vrijwilligersmarkt 2025
Thu, 02 Oct at 02:30 pm Vrijwilligersmarkt 2025

HZ University of Applied Sciences (Vlissingen, Netherlands)

Vlissingen is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Vlissingen Events