Advertisement
Az elmúlt két évben az Autonómia Alapítvány és a Gyulafehérvári Caritas hat magyarországi és erdélyi városban dolgozott a helyi ifjúsági közösségek megerősítésén, a roma és nem roma fiatalok közötti együttműködés elősegítésén. A Youth4Change program keretében különböző hátterű, 14-20 éves fiatalok kreatív művészi tartalmakat hoztak létre, és az alkotó folyamat közben őket érintő és érdeklő társadalmi kérdések és problémák kapcsán fogalmaztak meg üzeneteket. A bevont fiatalok közül többen kortárs trénerként működtek közre több iskolai bemutató foglalkozás lebonyolításában. A konferencián megosztjuk - kiadványokban is közzétett - módszereinket arról, hogyan alakíthatóak kreatív, közösségi projektmódszedszerekkel a fiatalok interetnikus attitűdjei, társadalmi tudatossága, aktív állampolgársága. Továbbá arról is szót fogunk ejteni, hogy a fiatalok kreatív alkotásai és az általuk tartott foglalkozások hogyan tudnak hatást gyakorolni kortársaikra. A konferenciához kapcsolódó műhelymunkák során a projektben használt eszközök gyakorlati alkalmazásába is betekintést nyújtunk.
Program
09:40-10:00 Érkezés, regisztráció
10.00-10.10 Bevezető, a program rövid bemutatása
10.10-10.35 Dr Hives-Varga Aranka (Pécsi Tudományegyetem)
Non-formális közösségek és projektek jellemzői és szerepe az inklúzió kialakításában
10.35-11.35 A Fiatalok a Változásért program módszerei, az alkalmazott módszerek hatása
Kóródi Miklós (Autonómia Alapítvány)
Eltérő hátterű csoportok együttműködése és társadalmi témák feldolgozása
Hogyan lehet eltérő hátterű fiatalokból csapatot létrehozni, és a csoportot társadalmi témák felé orientálni?
Borbély András (Gyulafehérvári Caritas)
Társadalmi háttér és az inkluzív alkotási folyamat dinamikája
Miként járulhatnak hozzá különböző művészeti gyakorlatok (költészet, zene, színház bábjáték, film) változatos társadalmi hátterű fiatalok szolidáris csoporttá való alakulásához?
Kékesi Alexandra (Autonómia Alapítvány)
All Star avagy, hogy lesz résztvevőből tréner
Kortárs trénerek felkészítése és bevetése
11.35-12.00 Kerekasztal beszélgetés a programban résztvevő fiatalokkal – moderál Illés Márton (Autonómia Alapítvány)
12.00-13.00 Ebédszünet
13.00-16.00 Szakmai workshopok, melyek során a programban alkalmazott módszerekről a mentorok és a programban résztvevő fiatalok által vezetett foglalkozások. A foglalkozások párhuzamosan zajlanak, egy foglalkozás 80 perces, így minden résztvevő két módszert ismerhet meg. A résztvevők regisztráció során jelezhetik, hogy melyik workshopokon kívánnak részt venni.
1. Ügyvideózás a változás jegyében - Zsudel Gábor (Autonómia Alapítvány) A részvételi filmes workshopon miskolci fiatalok facilitálásával ahhoz próbálunk közelebb jutni, hogy a résztvevők milyen fontos ügyekben hoznának változást és hogyan?
2. Közösségi zene - Rózsa Balázs (Autonómia Alapítvány) és a projektben résztvevő budapesti fiatalok közösségi zenekészítésre invitálják a résztvevőket.
3. Kiáltás képekben - Bekő Fori Zenkő (Gyulafehérvári Caritas) foglalkozása során megismerhetjük, hogy lehet fiatalokat is érintő társadalmi problémákat plakátokon keresztül kihangosítani.
4. Interaktív művészet - Székely Áron (Gyulafehérvári Caritas) workshopján megtapasztalhatjuk, hogyan segítenek a közösségi kreatív technikák saját életünk és a körülöttünk lévő világ mélyebb megismerésében?
16:00 - 16:30 Plenáris zárás
A rendezvényen való részvétel ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött. A regisztrációkat legkésőbb február 16-ig fogadjuk. Mivel a résztvevők száma korlátozott érdemes időben regisztrálni az alábbi linken:
https://forms.gle/4DdgHKHZWgkD45jZ7
A Budapesttől, több, mint 50 km távolságról érkező résztvevők számára igény esetén utazási költségtérítést tudunk biztosítani.
További kérdések kapcsán írjon emailt az [email protected] email címre
Az esemény a Fiatalok a Változásért projekt (Youth 4 Change) keretében az Európai Unió támogatásával valósul meg.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Central European University, Nádor utca 15, Budapest 1051, Magyarország,Budapest, Hungary
Tickets