Festiwal Jazzowy "Mosty Dźwięku"

Fri, 14 Nov, 2025 at 06:30 pm to Sun, 16 Nov, 2025 at 08:00 pm UTC+01:00

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy | Krakow

Centrum Dyplomacji Kulturalnej
Publisher/HostCentrum Dyplomacji Kulturalnej
Festiwal Jazzowy "Mosty D\u017awi\u0119ku"
Advertisement
🎷 Festiwal Jazzowy „Mosty Dźwięku” to trzydniowe święto jazzu, sztuki i spotkań twórczych w jazzowym sercu Nowej Huty - Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na cykl wydarzeń obejmujący koncerty, panele dyskusyjne, wystawę oraz warsztaty, które staną się przestrzenią spotkań i dialogu między przedstawicielami różnych pokoleń, artystów i mieszkańców Krakowa.
📅 Data: 14-16 listopada 2025 r.
🎈 Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie (os. Tysiąclecia 15)
🟢 Wstęp: bezpłatny
Przez trzy dni Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie (os. Tysiąclecia 15) stanie się miejscem spotkań twórców, słuchaczy i wszystkich, którzy cenią jazz w wykonaniu krakowskich zespołów jazzowych.
🌟 Program festiwalu:
🔸 Piątek 14.11.2025 🔸
🕡18:30-19:00 Oficjalne otwarcie festiwalu
🕖19:00-19:45 Otwarcie wystawy Karoliny Glanowskiej
🕗20:00 Koncert zespołu „ZORZA”
W piątek 14 listopada, festiwal otworzy wystawa pochodzącej z Suchej Beskidzkiej wybitnej plakacistki Karoliny Glanowskiej – artystki, która łączy świat jazzu ze sztuką plakatu.
Następnie na scenie pojawi się Krakowski zespół ZORZA. Muzyka ZORZY to narracyjna forma instrumentalno-wokalna, w której każdy utwór rozwija się organicznie, niczym opowieść budowana poprzez brzmienie, fakturę i emocję. Wokal i skrzypce stanowią oś ekspresji, dialogujący z rozbudowaną warstwą harmoniczno-rytmiczną, tworzoną przez fortepian, bas i perkusję. Rezultatem jest dźwiękowa przestrzeń łącząca duchowość tradycji z estetyką współczesnego jazzu i awangardową wrażliwości.
🎵 Skład zespołu:
Bartek Matyasik — kontrabas / gitara basowa
Michał Kołodziej — fortepian / instrumenty klawiszowe
Jakub Gościej — perkusja
🔸Sobota: 15.11.2025 🔸
🕡 13:45-15:00 Panel dyskusyjny: Jazz i sztuka plakatu
🕓16:00-17:30 Panel dyskusyjny: Krakowski jazz - muzyka w przestrzeni publicznej
🕖19:00 Koncert zespołu „Horntet”
W sobotę poza koncertami nie zabraknie również rozmów o sztuce. W pierwszym panelu dyskusyjnym artystka Karolina Glanowska opowie o korelacji pomiędzy jazzem a sztuką plakatu. Spotkanie „Krakowski jazz – muzyka w przestrzeni publicznej” przybliży, jak ta muzyka przyczynia się to współtworzenia tożsamości miasta Krakowa.
Wieczorem na scenie wystąpi zespół Horntet.
Horntet to demokratyczny kolektyw jazzowy złożony z wyróżniających się i jednych z najbardziej obiecujących polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Nominowani do nagrody Fryderyk 2024, zwycięzcy niemal wszystkich konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Jazz nad Odrą 2022, Bielska Zadymka Jazzowa 2022), zdobywcy 2 miejsca na prestiżowym European Young Artists’ Jazz Award w Burghausen 2024, wielokrotnie doceniani przez krytyków i dziennikarzy muzycznych w kraju i zagranicą.
🎵 Skład zespołu:
Szymon Ziółkowski - saksofon altowy i sopranowy
Bartłomiej Leśniak - fortepian
Mikołaj Sikora - kontrabas
Maksymilian Olszewski - perkusja
🔸 Niedziela 16.11.2025 🔸
🕜 13:45-15:00 Warsztaty plakatowe z motywami jazzowymi
🕓 16:00- 17:30 Panel dyskusyjny: O projekcie „A Tribute to Fred Katz”
🕖 19:00 Koncert zespołu „Czarakcziew and the Jazz Cats”
W niedzielę zapraszamy do uczestnictwa w otwartych warsztatach plakatowych z motywami jazzowymi prowadzonych przez wielokrotnie nagradzaną artystkę Karolinę Glanowską.
W panelu dyskusyjnym poświęconym projektowi „A Tribute To Fred Katz” dr Paweł Czarakcziew przybliży najnowsze przedsięwzięcie zespołu Czarakcziew and the Jazz Cats, będące hołdem dla pioniera jazzowej wiolonczeli – Freda Katza.
Następnie zespół Czarakcziew and the Jazz Cats zaprezentuje koncert stanowiący kulminację projektu „A Tribute To Fred Katz”. Występ, będący rezultatem wieloletnich badań oraz osobistej fascynacji lidera zespołu, ukaże twórczość tego wybitnego, choć wciąż niedocenionego pioniera jazzowej wiolonczeli, przybliżając jego muzyczne dziedzictwo współczesnej publiczności.
🎵 Skład zespołu:
Paweł Czarakcziew - wiolonczela
Przemysław Stefańczyk - fortepian
Mikołaj Sikora - kontrabas
Tomasz Starowicz - perkusja
🟢Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
📌 Więcej informacji na stronie
https://www.centrumdyplomacji.pl/festiwal-jazzowy-mosty-dzwieku/
🔹 Projekt finansowany z budżetu miasta Krakowa.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy, ulica Cedyńska 15, 31-612 Kraków, Polska, Krakow, Poland

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Krakow

Konferencja Przemieniaj\u0105ca \u0142aska | go\u015b\u0107: Terry Virgo | G\u0142os na Pustyni
Fri, 14 Nov at 06:00 pm Konferencja Przemieniająca łaska | gość: Terry Virgo | Głos na Pustyni

ulica Balicka 214, 30-198 Kraków, Polska

PRO8L3M | EX UMBRA AD LIBERTATEM TOUR | KRAK\u00d3W
Fri, 14 Nov at 06:00 pm PRO8L3M | EX UMBRA AD LIBERTATEM TOUR | KRAKÓW

TAURON Arena Kraków

Ruch ku blisko\u015bci \u2013 ze sob\u0105 i z innymi. Warsztat 3: R\u00f3wnowaga i troska
Fri, 14 Nov at 06:00 pm Ruch ku bliskości – ze sobą i z innymi. Warsztat 3: Równowaga i troska

ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków, Poland

15.FMR | Katastrofa, na kt\u00f3r\u0105 czekasz, ju\u017c si\u0119 wydarzy\u0142a | re\u017c. Eliasz Niezgoda
Fri, 14 Nov at 06:15 pm 15.FMR | Katastrofa, na którą czekasz, już się wydarzyła | reż. Eliasz Niezgoda

ul. Straszewskiego 22, 31-109 Kraków, Poland

Jakub Skorupa | Krak\u00f3w | Klub Poczta G\u0142\u00f3wna
Fri, 14 Nov at 07:00 pm Jakub Skorupa | Kraków | Klub Poczta Główna

Klub Spotkań Poczta Główna

\u0141ona x Konieczny x Krupa | TAXI | Krak\u00f3w
Fri, 14 Nov at 07:00 pm Łona x Konieczny x Krupa | TAXI | Kraków

HYPE PARK

Nikt nie kocha tak jak my - Krak\u00f3w - Felivers Jesienna Trasa
Fri, 14 Nov at 07:00 pm Nikt nie kocha tak jak my - Kraków - Felivers Jesienna Trasa

Klub Pod Jaszczurami

Krak\u00f3w: 10 Tenor\u00f3w - Pot\u0119ga w Dziesi\u0105tce
Fri, 14 Nov at 07:00 pm Kraków: 10 Tenorów - Potęga w Dziesiątce

ICE Kraków Congress Centre

Krakow is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Krakow Events