Fat Fred & The Possumhunters

Sat Feb 21 2026 at 01:30 pm to 04:00 pm UTC+01:00

Waterfront Bar & Bistro, Storgata 17, 1607 Fredrikstad | Fredrikstad

Fredrikstad Blues & Jazzklubb
Publisher/HostFredrikstad Blues & Jazzklubb
Fat Fred & The Possumhunters
Advertisement
Fenomenet Fat Fred & The Possumhunters kommer til Fredrikstad
Fat Fred & The Possumhunters er I sitt tiende år som band, og har med tiden blitt et lite fenomen. Med sin energiske liveshow, og litt «møkkete» måte og fremføre musikken sin på, har disse gutta etablert seg som et lite fenomen på livescener rundt i landet.
Med en rytmeseksjon like stram som sleiken til Roy Orbison (!); Erlend Skullestad Hølland på ståbass og Pål Emil Storm Berg bak trommene. Disse to har lang erfaring og spiller mye med artister som blant annet Amund Maarud, Lucky Lips for å nevne noen, og det høres. Så har vi David Skeie på piano og munnspill, som en litt gal professor tolker han alt på sin måte, og steike så glad vi er for nettopp dette. Joachim Svendsen er mannen på gitar, den allsidige gitaristen som er kjent for mange, men i denne sammenheng er lyden finstilt, og børsa ladet med grov hagl!
Og så har vi herremannen i front. Den gale mannen. Feite-Fred. Sjefsjegeren, om du vil: Fredrik Støvind. Delvis på grunn av de jordiske kvadratmeterne han beslaglegger , men også på grunn av den grensesprengende selvtilliten han spyr ut; Fat Fred eier hele scenen han står på - og til slutt deg. Med den ene hånden på sin Shure SM55 vintagemikrofon, og den andre hånden vilkårlig viftende mens han forteller sine intetsigende og selvdestruktive historier, kliner han og bandet til med gamle og mindre kjente klassikere, fra rockabilly og swing, til country og boogie.
Og her kommer punchline’n: Glem synter, glem pitch harmonizere, glem playback og alskens moderne vås! Når de 5 gutta i Fat Fred & the Possumhunters kommer sammen i all sin selvforherligelse og det telles til 4, så blir det svett, energisk, hysterisk og avhengighetsdannende rockabilly, blues, swing og rock ’n roll av det hele.
Eller musikk, som det kalles…
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Waterfront Bar & Bistro, Storgata 17, 1607 Fredrikstad, Storgata 17, 1607 Fredrikstad, Norge, Fredrikstad, Norway

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Fredrikstad

Dunkejon som Detektiv
Fri, 20 Feb at 08:00 pm Dunkejon som Detektiv

City Scene

Future Nostalgia \/\/ T\u00c6PS
Sat, 21 Feb at 04:00 pm Future Nostalgia // TÆPS

Nygaardsgata 33, 1607 Fredrikstad, Norway

Steinar Sagen og Henrik Elvestad \u2013 100\u00e5rs erfaring \/\/ Bl\u00e5 Grotte
Sat, 21 Feb at 07:00 pm Steinar Sagen og Henrik Elvestad – 100års erfaring // Blå Grotte

Nygaardsgt. 22-24, 1602 Fredrikstad, Norway

St.Croix Teaterensemble: Grevinnen g\u00e5r igjen - igjen
Wed, 25 Feb at 07:30 pm St.Croix Teaterensemble: Grevinnen går igjen - igjen

Nygaardsgt. 22-24, 1602 Fredrikstad, Norway

Veldedighetskonsert koret Catch
Thu, 26 Feb at 06:00 pm Veldedighetskonsert koret Catch

Båthuset Scene

Dunkejon som Detektiv
Fri, 27 Feb at 11:00 am Dunkejon som Detektiv

City Scene

Fredrikstad is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Fredrikstad Events