Advertisement
🌿 Konverents “Roheliselt on võimalik” 4. oktoobril EBSis
Ootame sind konverentsile “Roheliselt on võimalik, mis toob kokku ettevõtjad, teadlased ja keskkonnaaktivistid, et jagada inspiratsiooni ja praktilisi kogemusi.
📌 Mida päev pakub?
Inspireerivaid ettekandeid ja arutelupaneele
Toimuvad praktilised töötoad ja kogemuslood
Avatud on messiala, kus rohesaadikud ja ettevõtjad tutvustavad oma lahendusi!
See on võrgustumise ja koostöövõimaluste koht
📍 Toimumiskoht: Estonian Business School, Tallinn
🗓️ Aeg: 4. oktoober 2025 kell 9.30–16.30
🎟️ Osalustasu: 15 € (sisaldab lõunat ja messikohta)
👉 Registreerimine on avatud kuni 2. oktoobrini: roheettevotlus.ee/sundmused/konverents-roheliselt-on-voimalik
Tule ja saa osa päevast, mis tõestab, et roheliselt on võimalik! 🌍💚
Päevakava
Päevajuht, Ester Eomois, EBS, programmi partnersuhete eestvedaja
9.30–10.30 | Saabumine & messiala avamine
☕Hommikukohv ja suupisted
🤝Võrgustumismäng BINGO
🛍 Roheettevõtluse mess – roheettevõtete tutvustused ja toodete-teenuste müük
10.30–11.00 | Avamine
Coca Cola Fondi esindaja tervitus
Programmi tulemused ja õppetunnid Siiri Tiivits-Puttonen, programmi algataja ja eestvedaja
EVEA ülevaade väikeettevõtja 3K väljakutsetest, Ille Nakurt-Murumaa, EVEA juht
11.00–12.30 | Paneel: Roheettevõtlus – kogemuslood & kestlik äri
🎤 Ettekanne “Kestlik innovatsioon väikeettevõtja vaates”, Anu Ruul, kestliku ettevõtluse strateeg
🎤 Roheettevõtjate kogemuslood:
Eeva Lauk, Planeet Ruhnu – jätkusuutlikud maitsed ja tegevused
Nataly Paaslepp, holistiline sisekujundaja
Merle Hillep, vaimne tervis
💬 Paneel: Anu Ruul, Helen Orav-Kotta (merebioloog, programmi mentor ja algataja), Ille Nakurt-Murumaa (EVEA), roheettevõtjad
Moderaator: Annely Aer, ettevõtja, programmi mentor
12.30–13.30 | Lõuna & messiala
🥗 Toimub roheettevõtluse laat! Roheettevõtjad tutvustavad oma tooteid ja teenuseid. Toimuvad esitlused.
Lõuna (taimetoit)
13.30–14.30 | Töötoad (paralleelsessioonid)
Töötuba 1: “Miks rohetooteid omaks ei võeta?”
Mirell Merirand, (tekstiili) ringmajanduse ekspert, programmi mentor
Me kõik soovime tervist ja puhast toitu ning poelettidele ilmub pidevalt uusi tooteid, mis seda lubavad. Ometi näitavad uuringud, et inimesed eelistavad sageli mitte-ökotooteid. Kas põhjus on vaid hinnas või on usaldust vähendanud rohepesu?
Töötoas pakun lahenduseks sotsiaalse praktika teooria. Muutus ei toimu isolatsioonis, vaid on seotud igapäevaste tegevustega nagu ostlemine, kokkamine, aiandus või perega söömine. Just nende tegevuste kaudu kujuneb harjumus ja väärtus.
Kuidas sina oma toodet selle teooria põhjal positsioneeriksid ja millistele tegevustele keskenduksid?
Töötuba 2: “Millised sinu oskused toetavad sind roheettevõtluses?”
Ly Kubenko, Töötukassa peaspetsialist, programmi mentor
Täna ei vali ettevõtjad endale töötajaid selle järgi, mis kooli ta on lõpetanud või milline on tema haridustase, üha enam hinnatakse seda, mida inimene oskab ning kui heal tasemel tema oskused on. Et valida enda ettevõttesse õigete oskustega inimesi, pead esmalt olema teadlik enda oskustest.
Mida mõista oskuste all, mis vahe on oskustel ja roheoskustel ning kuidas sinu oskused toetavad sind roheettevõtluses, uurime koos selles töötoas.
Töötoas tutvustan praktilist veebitööriista enda oskuste, sh roheoskuste profiili koostamiseks ning nende hindamiseks. Tulemusena saab osaleja ülevaate oma oskustest, mis toetavad roheettevõtluses tegutsemisel ning millised oskused vajavad arendamist.
Töötoas osalemiseks on vajalik arvuti või tahvli olemasolu.
Töötuba 3: Kuidas coachida keskkonda?
Helen Orav-Kotta, merebioloog, koolitaja, programmi mentor ja algataja
Looduslikud keskkonnad, kooslused või ökosüsteemid, püüdlevad alati stabiilsuse poole ning püüavad tasakaaluseisundit säilitada. Inimtegevuse tagajärjel muutub tasakaalu hoidmine keerulisemaks ning see hakkab mõjutama ka ettevõtlusega tegelemise võimalusi.
Töötoas kasutame keskkonnaprobleemidele lahenduste loomiseks, positiivsete keskkonnamuutuste planeerimiseks ning enda roheettevõtete arendamiseks lihtsaid tööriistu, mis aitavad ettevõtjal leida temast endast sõltuvaid ressursse ning võimaldavad lahendusi kasutama hakata.
Töötuppa mahub kuni 18 osalejat.
Töötuba 4: Ettevõtte kestlikkuse enesehindamise töötuba ESG Tool`i abil
Kristiin Bauer, ESG ja jätkusuutlikkuse ekspert, EENA Roheklubi liige
Septembris lansseeritakse rahvusvaheline digiplatvorm ESG Tool, mis on loodud aitama ettevõtetel hinnata oma mõju, riske ja võimalusi kestlikkuse võtmes. Tegemist on tasuta tööriistaga, mis ei keskendu aruandluskohustustele, vaid praktilisele enesehindamisele: kuidas ettevõte saab võrrelda ennast iseendaga ajas, tuvastada tugevusi ning märgata kohti, kus saab paremini toimida.
“Ettevõtte kestlikkuse enesehindamise töötuba ESG Tool´i abil“ on mõeldud ettevõtjatele, kes soovivad:
saada ülevaadet, kuidas ESG Tool töötab,
kaardistada oma ettevõtte tegevuse olulisemad riskid, mõjud ja võimalused,
mõista, kuidas tööriista tulemusi kasutada ettevõtte igapäevase juhtimise ja arengu toetamiseks,
õppida, kuidas teha teadlikumaid otsuseid, mis toovad kasu nii ettevõttele kui ka kogukonnale.
Osalejad lahkuvad töötoast praktilise kogemusega, kuidas kasutada ESG Tool´i ettevõtte kestlikkuse taseme hindamiseks. Nad saavad esmase selgema pildi oma senistest tugevustest ja arengukohtadest ning praktilisi mõtteid, kuidas samm-sammult liikuda teadlikuma, vastupidavama ja tulevikku vaatava ettevõtte suunas.
Töötubadesse saab eelregistreerida antud lingilvõi kohapeal konverentsile tulles.
14.30–16.00 | Paneel: Kogukondliku mõju loomine
„Kuidas kasvatada üksikust roheteost kogukonna muutus?“
🎤Rohesaadikute ettekanded:
Kristel Vihman, Pärimusdisain, pärimuskultuuri “kirivöö” populariseerija
Isabella Glušauskaite, Eesti Mereakadeemia magistrant, sinimajanduse kogukonna arendaja
Laura Vetevool, Hingest Loodud looduskosmeetika rajaja
Marjet Samlar, Laste õue Loovuskeskuse rajaja, Kotkapoja kogukonna aia rajaja
🎤Paneel: Kristel Vihman, Isabella Glušauskaite, Laura Vetevool, Marjet Samlar, Siiri Tiivits-Puttonen
Moderaator: Ester Eomois (EBS, EENA)
16.00–16.30 | Kokkuvõte & lõpulaul
Tunnistused osalejatele
🎶 Ühislaul “Ma olen Maa”
🎂 Tort ja tänusõnad
Registreeru: https://roheettevotlus.ee/sundmused/konverents-roheliselt-on-voimalik/
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Estonian Business School, Ants Lauteri 3, Kesklinn, Tallinn, 10114 Harju Maakond, Eesti, Estonia
Tickets