Etnoniedziela: Andrzejkowe wróżby

Sun Nov 27 2022 at 12:00 pm

Państwowe Muzeum Etnograficzne | Warsaw

Pa\u0144stwowe Muzeum Etnograficzne
Publisher/HostPaństwowe Muzeum Etnograficzne
Etnoniedziela: Andrzejkowe wr\u00f3\u017cby
Advertisement
Według tradycji, koniec listopada to dobry czas na przepowiadanie przyszłości dlatego zapraszamy Was na Andrzejkowe wróżby podczas kolejnych warsztatów z cyklu Etnoniedziela!
⭐ 27 listopada, godz. 12 ⭐

Kiedyś chłopcy wróżyli sobie wieczorem przed imieninami Katarzyny (25 listopada), a dziewczęta w wigilię imienin Andrzeja (29 listopada). Teraz to już wspólna zabawa. Spotkajmy się w tym magicznym czasie w muzeum, aby poznać dawne zwyczaje i z przymrużeniem oka testować tradycyjne i nowe wróżby. Podczas zajęć będziemy m.in. lać wosk przez klucz oraz wyciągać symboliczne przedmioty schowane pod talerzami.

?? Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.
⏱️ Czas trwania: 2h
? Cena: 45 zł/osoba
Zapisy:
? [email protected]
? 22 696 53 80 i 510 336 571

Etnoniedziele w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie to kultowy już cykl edukacyjnych warsztatów dla dzieci, podczas których nasze doświadczone edukatorki-etnografki w angażujący sposób przekazują uczestnikom i uczestniczkom wiedzę oraz ciekawostki o tradycjach świata. Co miesiąc, wspólnie z dziećmi ciekawimy się, poszerzamy wiedzę, bawimy i pracujemy manualnie, wykonując różne tradycyjne lub nietradycyjne zabawki czy inne przedmioty. Etnoniedziele są z nami tak długo, że dzieci, które przychodziły na pierwsze edycje, są już dorosłe! Dołączcie do nas i spędzajcie z nami kreatywnie czas.

Zapraszamy na Kredytową 1!

-------------------------------------
Fot. Joanna Machudera-Szwankowska
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: