Eluveitie, Amorphis + Dark Tranquillity, Nailed To Obscurity / 5 XII 2022 / Warszawa

Mon Dec 05 2022 at 05:00 pm to 10:00 pm

Progresja | Warsaw

Knock Out Productions
Publisher/HostKnock Out Productions
Eluveitie, Amorphis + Dark Tranquillity, Nailed To Obscurity \/ 5 XII 2022 \/ Warszawa
Advertisement
? 17:30 - Drzwi
? 18:00-18:30 - Nailed to Obscurity
? 18:50-19:35 - Dark Tranquillity
? 20:00-21:10 - AMORPHIS
? 21:40-... - ELUVEITIE
---
?? Eluveitie i Amorphis zapowiadają wspólną trasę koncertową! Zespoły wystąpią w Polsce już 5 grudnia, w warszawskim klubie Progresja.W roli supportów wystąpią Dark Tranquillity oraz Nailed To Obscurity.
?? Eluveitie and Amorphis announce a co-headline tour! The bands will perform in Poland on December, the 5th @ 'Progresja' club, Warsaw. Their supporting acts will be Dark Tranquillity and Nailed To Obscurity.

?????????? ?? folk metal:
Jedna z najważniejszych grup folkmetalowych na świecie. Goszczący wielokrotnie w Polsce zespół, powstał w 2002 roku w Zurychu i od początku miał charakter międzynarodowy. Jednakże o kierunku muzycznym Eluveitie decyduje lider kapeli, Chrigela Glanzmanna. Jego wizją było granie ostrego metalu z folkowymi elementami oraz opowiadanie historii związanych z historią (także historią Szwajcarii) oraz mitologią celtycką. Zespół znany jest z tego, że korzysta z niemetalowego instrumentarium. W Szwajcarii Eluveitie zasłynęło nagrodą Swiss Music Award dla najlepszego zespołu koncertowego, a także tym, że jego album "Origins" zdobył szczyt szwajcarskiej listy płyt. W 2019 roku ukazała się ósma studyjna płyta grupy, zatytułowana "Ategnatos".
? https://www.facebook.com/eluveitie
? https://www.youtube.com/watch? v=BG6en2WyAsw
? https://www.instagram.com/eluveitie_official/
????????? ?? melodic death metal, folk metal:
Fiński Amorphis to żywa legenda melodyjnego death metalu, dla której odcinanie kuponów nigdy nie wchodziło w grę. Właśnie dlatego po ponad 30 latach istnienia kapela z Helsinek wciąż potrafi tworzyć świeżą, ciekawą muzykę, a nie tylko odgrzewa sprawdzone patenty. Czterech muzyków z helsińskiego sekstetu, Esa Holopainen (gitara), Tomi Koivusaari (gitara rytmiczna, wokal), Olli-Pekka Laine (gitara basowa) i Jan Rechberger (perkusja), pamięta rok 1990, gdy zespół się rodził i tworzył, choćby takie arcydzieło, jak album "Tales From The Thousand Lakes". Tę czwórkę od lat uzupełniają kapitalny frontman Tomi Joutsen i klawiszowiec Santeri Kallio. Wspólnie panowie osiągnęli spore komercyjne sukcesy.
? https://www.facebook.com/amorphis
?

? https://www.instagram.com/amorphisband/
? ???? ???????????? ?? melodic death metal:
W tej chwili można by zacząć wyliczać zbiory numerów z ikonicznych albumów Dark Tranquillity i powtarzać się odnośnie ich wkładu w rozwój sceny melodyjnego death metalu z lat 90. Niemniej - przy całym szacunku dla nieprzecenionych zasług kapeli - warto spojrzeć na ich współczesne oblicze, które niczym nie ustępuje klasyce. Göteborska załoga od lat nieustannie ewoluuje, a jej twórczość przybiera nowe barwy z każdą kolejną płytą. Skład dowodzony przez Mikaela Stanne nie przestaje poszukiwać, więc chociażby na “Moment” z 2020 roku (ostatnim jak do tej pory krążku grupy) znajdziecie i serię deathmetalowych tąpnięć, i poetyckie zajawki z post-rocka, i piosenkową maestrię współczesnego death metalu. Dark Tranquillity nie tracą własnej tożsamości, jednocześnie upiększając ją stale nabywanymi umiejętnościami. Tak właśnie wygląda ścieżka kariery zespołu metalowego, któremu wciąż się chce i którego działania wciąż motywuje pasja.
? https://www.facebook.com/dtofficial
?

? https://www.instagram.com/darktranquillityofficial/
? ?????? ?? ????????? ?? melodic doom, death metal:
Lubicie wolno? Albo wolno i ciężko, a do tego melodyjnie w miejscach, gdy jesienna melancholia jest wysoce wskazana? Nailed to Obscurity jest zespołem dla was, bo ich przygniatający death/doom z zamaszystymi partiami prowadzącymi to muzyka na ten czas, gdy dni robią się coraz krótsze, liście bardziej kolorowe, a deszcze obfitsze. Panowie pochodzą z Dolnej Saksonii, gdzie ścieżki rowerowe obejmują mniej więcej 13 tysięcy kilometrów całej powierzchni, więc jeśli potrzeba wam ścieżki dźwiękowej do samotnej przejażdżki na tydzień w przód, właśnie ją znaleźliście
? https://www.facebook.com/nailedtoobscurity
? https://www.instagram.com/official_nailedtoobscurity/
?


? ?????? | ???????:
https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie | collector's tickets)
https://ebilet.pl

? Organizator | Host:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Progresja, ul. Fort Wola 22, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Music in WarsawEntertainment in Warsaw

Sharing is Caring: