Advertisement
Publikum blir kjent med Munchs betraktninger på egen oppvekst og hva som formet han til å bli den han ble. Billedserien – Livsfrisen – regnes av han selv som hovedverket i hans kunstneriske virke og inneholder malerier og grafikk med dypt personlige og utrykksmettede motiver:
Sommernatts drøm, Kyss, Vampyr, Madonna, Melankoli og Skrik, Kvinne I tre stadier og Livets dans berører temaer som preget Munch på forskjellige vis.
Gjennom betraktninger og tilbakeblikk på sitt eget liv tas publikum med inn i historien bakenfor motivene og nærmere mennesket Munch.
Forestillingen var en del av det nasjonale jubileumsåret Munch-150 www.munch150.no og har tidligere blitt vist i atelieret ved Munchs hus i Åsgårdstrand en rekke ganger.
Geirr Johnson: Scenekunstner og dramatiker fra Tønsberg. Har mer enn 40 års erfaring fra scenen i et utall oppsetninger av forskjellige sjangere. Han har vært fast ved Thesbiteateret i mange år og har også sitt eget lille prosjektteater - GJEVS Teaterproduksjon. Har samarbeidet med Lars Martin Myhre, Odd Børretzen, Carlo Barsotti m fl.
Manus og regi: Geirr Johnson.
Forestilling starter klokken 15.00, dørene åpnes 14.00. Billett koster 250,- (+25,-)
Restriksjoner
De siste årene har lært oss at mye uventet kan skje i verden. Endringer kan derfor komme som følge av pandemier eller andre uforutsette hendelse
Ansvarsfraskrivelse
Billetter refunderes kun hvis arrangementet bli kansellert.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Torvet 3, 3179 Åsgårdstrand, Norway, Torvet 3, 3179 Åsgårdstrand, Norge,Åsgårdstrand, Horten, Norway
Tickets