Ecstatic Dance - Yin & Yang

Sat Jan 15 2022 at 06:00 pm to 09:00 pm

El Palacio Del Tango | Warsaw

Ecstatic Dance Warszawa
Publisher/HostEcstatic Dance Warszawa
Ecstatic Dance - Yin & Yang
Advertisement
Według wielu tradycji wszystko zbudowane jest z dwóch pierwiastków - męskiego i żeńskiego. Istnieją one w każdej komórce naszego ciała niezależnie od tego, czy urodziłeś się kobietą, czy mężczyzną.
Aspekt żeński przejawia się przez miękkość, delikatność, ruch, subtelność, przestrzeń, nieuwarunkowaną miłość, odczuwanie piękna i wszelkich form życia.
Aspekt męski zaś to stabilna obecność, stanowczość, twardość, decyzyjność, sprawczość, skuteczne działanie dostosowane do okoliczności.
Zazwyczaj jednak dzieje się tę tak, że jedna z tych struktur (męska lub żeńska) jest wykształcona w mniejszym stopniu a druga jest dominująca albo obie są w pewien sposób niedojrzałe. Powodem jest represyjny wpływ naszej kultury, który nie pozwala na swobodną ekspresję i ewolucję pierwiastków męskich i żeńskich wewnątrz nas.
Na codzień - w związkach, w rodzinach, w pracy, tłumimy swoje wewnętrzne struktury. Zamiast tworzyć piękne relacje i cieszyć się magią naszego życia, tkwimy w relacjach które bazują na uzależnieniu. Nie mając dostępu do swoich zasobów, zaczynamy czerpać je od innych.
Poprzez taniec - pobudźmy aspekty naszej kobiecości i męskości. Poczujmy się w pełni mocy tych energii. ✨❤️☯️
Dobierając swój strój na wydarzenie możecie sobie pomóc przywołać energię kobiecości/męskości. Jednocześnie zadbajcie, żeby ubranie było swobodne i wygodne.
Ecstatic Dance jest warsztatem tanecznym praktykowanym na całym świecie przez różnych ludzi których łączy jedna pasja - miłość do tańca. Taniec nie zna ograniczeń wiekowych, kulturowych czy społecznych. Taniec znamy wszyscy - mamy go w swoim ciele, w genach. Ecstatic Dance nazywany jest także tańcem transowym czy medytacją w ruchu. Ma on korzenie w tradycjach szamańskich, gdzie wszyscy jesteśmy członkami jednego tanecznego plemienia.
Podczas Ecstatic Dance unikalna muzyka dobrana przez doświadczonego DJ-a (DJ Kysari aka Kris Leczek) zabierze nas w przepiękna intencyjną podróż taneczną. To właśnie uważnie dobrana muzyka będzie naszym przewodnikiem i poprowadzi nas w wysoko wibracyjną przestrzeń. Różnorodne rytmy z całego świata zainicjują spontaniczny taniec poprzez który rozluźnimy ciało, uwolnimy utkwione emocje, doświadczymy siebie oraz nawiążemy autentyczny kontakt z otoczeniem. Muzyczny trans często prowadzi do naturalnych stanów radości, ekstazy, lekkości bycia.
Jeśli jesteście miłośnikami świadomego tańca z pewnością spodoba wam się ta znana i ceniona na całym świecie forma spotkań tanecznych. Wierzymy, że poprzez taniec każdy człowiek jest w stanie odkryć, uwolnić i wzmocnić swój indywidualny potencjał by żyć w poczuciu spełnienia. Poprzez angażowanie naszych zmysłów i wsłuchiwanie się w nasze ciała łączymy się z innymi ludźmi kształtując kolektywną świadomość znacznie większą od naszej własnej.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DJ Kysari otwiera wewnętrzną studnię duszy, gdzie słuchający może się zapaść w głębię wyższego ja i odkrywać tajemnicę nieskończonej inteligencji wszechświata. Jego muzyka jest przewodnikiem po duchowym świecie, w którym można się kompletnie zgubić i jednocześnie odnaleźć.
DJ Kysari nie planuje swoich setów, ale daje się ponieść rzece intuicji i płynie z magiczną historią, która się powoli rozwija przed słuchaczami. Jego głównym narzędziem pracy jest empatia, czując połączoną energię tancerzy na parkietach Tańca Ekstatycznego, Tańca Tantrycznego, Tańca Intuicyjnego pomaga słuchającym rozpocząć podróż przez uwolnienie ciała od kontroli umysłu i wpaść w głęboki trans.
Jego pasją jest także muzyka medytacyjna, którą szczególnie kocha się dzielić podczas warsztatów jogi na łonie natury. Uwielbia widzieć, czuć, jak dźwięki zmiękczają ciała i dusze wrażliwych ludzi.
Jego duchowa ścieżka zaczęła się w Londynie, gdzie miał kontakt z magiczną wspólnotą duchową tego miasta. Uczestniczył też w wydarzeniach mindfulness w Amsterdamie i Berlinie, poznając wielu wspaniałych ludzi, którzy zainspirowali go duchowo i muzycznie. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie trzyma w sercu pragnienie podzielenia się swoją pasją do muzyki świadomej z szybko rosnącą lokalną wspólnotą.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Warsztat Taneczny Ecstatic Dance
Miejsce: El Palacio Del Tango
Wybrzeże Kościuszkowskie 21A, Warszawa
Start: 18:00
Zakończenie: 21:00
Wejście: 40zł przy rejestracji do 08.01.2022 (50zł tydzień przed i na wejściu)
Link na rejestrację:
https://tango-warszawa.pl/zgloszenie/
[uwaga: Osoby które rejestrują się po raz pierwszy, prosimy również o wypełnienie oświadczenia zdrowotnego. Link do oświadczenia pojawia się po odkliknięciu odpowiedzi na ściance zgłoszenia z linku powyżej.]
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

El Palacio Del Tango, Wybrzeże Kościuszkowskie 21A, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: