Doskonalenie praktyczne w Terapii Schematu

Sat, 31 Jan, 2026 at 10:00 am to Sun, 01 Feb, 2026 at 06:00 pm UTC+01:00

Hoża 43/49, 00-681 Warsaw, Poland | Warsaw

Dobry Schemat
Publisher/HostDobry Schemat
Doskonalenie praktyczne w Terapii Schematu
Advertisement
Opis warsztatu również na naszej stronie internetowej: https://dobryschemat.pl/doskonalenie-praktyczne-w-terapii-schematu/

DLA KOGO?
Cykl warsztatów jest przeznaczony dla psychoterapeutów, którzy ukończyli podstawowe szkolenie w nurcie Terapii Schematu (obejmujące część teoretyczną i praktyczną w zakresie pracy z 18 nieadaptacyjnymi schematami oraz trybami schematów).
Przewidziane są różne poziomy trudności (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany), co pozwoli uczestnikom na dostosowanie intensywności nauki do swojego doświadczenia i potrzeb.

TEMATYKA ZAJĘĆ
Jest to warsztat szlifowania umiejętności potrzebnych do pracy w nurcie Terapii Schematu (powtarzalna praktyka niezbędna do nabycia poczucia bezpieczeństwa, pewności siebie, biegłości oraz elastyczności w praktyce zawodowej) w oparciu o celową praktykę (deliberate practice), która pozwoli na:
- pogłębienie kompetencji w stosowaniu technik w różnych sytuacjach klinicznych,
- przeniesienie umiejętności do pamięci proceduralnej tak, aby terapeuci mieli do nich dostęp, gdy są zmęczeni, zestresowani lub przemęczeni,
- zapoznanie się z opartą na badaniach ramą interwencji, by poczuć się bezpiecznie, swobodnie i móc rozumieć celowość i zasadność danej interwencji,
- wypracowanie własnego, autentycznego stylu pracy w zgodzie z osobowością terapeuty,
- rozwijanie pewności siebie i elastyczności w dostosowywaniu interwencji do zróżnicowanych sytuacji gabinetowych,
- możliwość popełniania i korygowania błędów w bezpiecznej atmosferze sprzyjającej rozwojowi – z konstruktywnym wsparciem grupy oraz prowadzących.

TERMINY I ORGANIZACJA
Harmonogram zjazdów:
I zjazd: 31 stycznia – 1 lutego 2026
II zjazd: 28 – 29 marca 2026
III zjazd: 18 – 19 kwietnia 2026
IV zjazd superwizyjny: 9 – 10 maja 2026
Podczas IV zjazdu każdy uczestnik weźmie udział w 6 godzinach superwizji grupowej w jednej z dwóch 6-osobowych grup – w sobotę 9 maja lub w niedzielę 10 maja.

LOKALIZACJA
Stacjonarnie w Warszawie, lokal znajduje się w Śródmieściu przy ulicy Hożej 43/49.

KOSZT UCZESTNICTWA
Koszt jednego zjazdu warsztatowego: 1200 PLN
Łączny koszt trzech zjazdów warsztatowych: 3600 PLN
Koszt zjazdu superwizyjnego: 450 PLN
Całkowity koszt udziału w warsztatach (trzy zjazdy warsztatowe + superwizja): 4050 PLN, płatne w ratach.

ZGŁOSZENIA
Zapisy i pytania prosimy kierować na maila: [email protected]
Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Regulamin płatności oraz dane wyślemy w mailu zwrotnym po potwierdzeniu zapisu.
Szkolenie realizowane jest jako zamknięty cykl, co oznacza, że nie ma możliwości zapisu na jeden warsztat.
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie 12 osób, co zapewnia indywidualne podejście i komfort pracy warsztatowej.
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa podpisany przez certyfikowanego superwizora International Society of Schema Therapy (ISST). Godziny dydaktyczne oraz superwizyjne realizowane w ramach warsztatu są uwzględniane przy przedłużaniu ważności certyfikatu wydawanego przez PTTPB oraz ISST.

PROWADZĄCE
Kalina Jarecka, psycholog, psychoterapeutka i superwizorka terapii schematu pracująca także w nurtach: poznawczo-behawioralnym oraz psychoterapii neurolingwistycznej. Współwłaścicielka i założycielka gabinetu psychoterapii Dobry Schemat. Pracuje od 2010 roku. Obecnie głównie zajmuje się psychoterapią indywidualną, prowadzeniem superwizji indywidualnych i grupowych oraz zajęciami z zakresu rozwoju umiejętności terapeutycznych. W przeszłości prowadziła konsultacje psychologiczne, warsztaty umiejętności miękkich i coaching indywidualny oraz pracowała jako terapeutka indywidualna i grupowa w Oddziale Psychiatrycznym Dziennym Szpitala Wolskiego w Warszawie.
Marta Wielogórska, psycholog, psychoterapeutka i wykładowczyni wykształcona i pracująca w nurtach: poznawczo-behwioralnym (certyfikat nr 1493), terapii schematu (certyfikat zaawansowany 4091) i terapii skoncentrowanej na współczuciu. Współwłaścicielka i założycielka gabinetu psychoterapii Dobry Schemat. Twórczyni podcastu PsychoSpa. Od 8 lat pracuje terapeutycznie, prowadzi terapię indywidualną, grupową, a oprócz tego warsztaty i trening współczucia Otulanie Życzliwością.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Hoża 43/49, 00-681 Warsaw, Poland, ulica Hoża 43/49, 00-682 Śródmieście, Polska, Warsaw, Poland

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Warsaw

\ud83c\udfbf Z\u0142ap Zim\u0119 za Rogi! Narciarski Weekend na Rohaczach \ud83c\udfd4\ufe0f
Sat, 31 Jan at 12:30 am 🎿 Złap Zimę za Rogi! Narciarski Weekend na Rohaczach 🏔️

Plac Defilad w Warszawie

Zimowy trekking na \u0141ysic\u0119, wycieczka jednodniowa 31.01.2026r.
Sat, 31 Jan at 06:30 am Zimowy trekking na Łysicę, wycieczka jednodniowa 31.01.2026r.

plac Defilad, Śródmieście, Polska

Medytacja OSHO Dynamiczna\u00ae
Sat, 31 Jan at 08:30 am Medytacja OSHO Dynamiczna®

Pałac Kultury i Nauki Warszawa

OTWOCK - 3. \u015awiatowy Dzie\u0144 Anestezjologii Regionalnej i Medycyny B\u00f3lu
Sat, 31 Jan at 09:00 am OTWOCK - 3. Światowy Dzień Anestezjologii Regionalnej i Medycyny Bólu

Collegium Orthopaedicum, ul. Konarskiego 13, 05-400 Otwock

Kaiser Cup 2026 \ud83c\udfc6\u26bd\ud83d\udd25
Sat, 31 Jan at 09:00 am Kaiser Cup 2026 🏆⚽🔥

Ul. Zbaraska 3 Praska Arena Futbolu

SNAFU 2026
Sat, 31 Jan at 09:30 am SNAFU 2026

Dworzec Kultura CK

Odzyskaj r\u00f3wnowag\u0119 \u2013 dlaczego tak trudno odpu\u015bci\u0107? Warsztaty rozwojowe dla kobiet
Sat, 31 Jan at 10:30 am Odzyskaj równowagę – dlaczego tak trudno odpuścić? Warsztaty rozwojowe dla kobiet

ul. Kasprowicza 14, 01-871 Warsaw, Poland

#Szarp Pan bas! \/ JAZZ DLA DZIECI
Sat, 31 Jan at 10:30 am #Szarp Pan bas! / JAZZ DLA DZIECI

ul. Brukselska 23, 03-973 Saska Kepa, Poland

VINTAGE DAY na CHMIELNEJ
Sat, 31 Jan at 11:00 am VINTAGE DAY na CHMIELNEJ

ulica Chmielna 9, 00-021 Śródmieście, Polska

\u017boliborskie Kol\u0119dowanie \u2b50\ud83c\udfb6
Sat, 31 Jan at 11:00 am Żoliborskie Kolędowanie ⭐🎶

Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu

Hej Kol\u0119da! \u0106wiczymy \u015bpiewanie na \u017boliborskie Kol\u0119dowanie cz. 3
Sat, 31 Jan at 11:00 am Hej Kolęda! Ćwiczymy śpiewanie na Żoliborskie Kolędowanie cz. 3

Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu

Warsztaty Lindy Hop Od Podstaw
Sat, 31 Jan at 12:00 pm Warsztaty Lindy Hop Od Podstaw

Studio Tańca Rytm

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events