DOBRY ŁOTR – pokaz filmowy

Sat Jun 19 2021 at 06:00 pm

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce | Warsaw

Publisher/HostKatolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce
Zapraszamy na pokaz filmu "Dobry Łotr". Pierwszy raz w Dobrym Miejscu. Epicka opowieść o człowieku, który został ukrzyżowany obok Jezusa. Dobry Łotr prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka. To piękny i wartościowy film dla... grzeszników. Czyli dla nas wszystkich. Ciekawe, czy się wam spodoba?

OPIS FILMU:
Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”? Zwykłym nieszczęśnikiem, który zmarnował swoje życie? Wybrańcem, który miał... szczęście, że został ukrzyżowany obok Zbawiciela? Świadkiem dla potomnych wielkiego miłosierdzia Boga, który zbawia grzeszników nawet w ich ostatnich chwilach? Nieświadomym wagi wydarzeń narzędziem ewangelizacji?
Postać i ewangeliczny epizod dotyczący Dobrego Łotra nie przestaje fascynować teologów i wiernych. Jedno jest pewne. Dobry Łotr, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo. Jaki jednak cel miał Bóg, umieszczając finał jego ziemskiego życia dokładnie w tym samym miejscu, w którym umarł na krzyżu Jezus?
DOBRY ŁOTR
19.06.2021 r. godz.: 18:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety - w cenie 13/15 zł
Szczegóły: https://dobremiejsce.org/

Event Venue & Nearby Stays

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Dewajtis 3, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Entertainment in Warsaw

Sharing is Caring: