Dead Poet Society (US) + Support: Ready The Prince - Prague

Mon Feb 26 2024 at 07:00 pm

Futurum Music Bar | Prague

Rock for People
Publisher/HostRock for People
Dead Poet Society (US) + Support: Ready The Prince - Prague
Advertisement
Dead Poet Society se opět vrací do Prahy! Po úspěšném červnovém koncertu, který odehráli s doprovodem .themayrevolution, dorazí tentokrát 26. února 2024 do pražského Futura. ?
? Prémiový předprodej vstupenek na heslo začíná pro majitele RfP aplikace 8. září v 10:00! Prodej vstupenek pro veřejnost začne 12. září v 10:00 ▶️ https://goout.net/cs/dead-poet-society/szasriw/.
Support: Ready The Prince
Dokonalým symbolem pro Dead Poet Society je "stará z*sraná sedmistrunka", kterou si kytarista Jack Collins koupil v obchoďáku na střední škole.
"Náš bývalý baskytarista vzal pájku a připájel pražce," vzpomíná. "Vůbec se na ni nedalo normálně hrát. Myslel jsem si, že to bude skvělý nápad. Po letech mi ležela ve skříni a já se rozhodl, že ji znovu vezmu do ruky, protože jsem se opravdu nudil. Stalo se to pro nás novým způsobem psaní hudby - otevřelo nám to dveře do úplně nového světa, který jsme objevili."
Není žádným překvapením, že Dead Poet Society si rádi zahrávají s rockovými konvencemi - to je jejich cílem od doby, kdy v roce 2013 vznikli jako studenti bostonské Berklee College of Music. Vtipné je, že jim, alespoň při zpětném pohledu, chvíli trvalo, než našli společnou řeč.
"Můj nejlepší kamarád u nich bubnoval a já ho přesvědčil, aby z kapely odešel," říká se smíchem Underkofler. "O půl roku později mě Jack požádal, abych zpíval v několika písních, které napsali. Moje obavy pramenily z toho, že byli tak trochu mementem, protože byli jednou z nejhorších kapel na škole. Tak nějak jsem se snažil odstrčit - náš bývalý baskytarista se mě pořád ptal: "Chceš s námi psát? Jednoho dne se objevil na prahu mých dveří a já si říkal: "Kurva.". Když jsem s nima napsal první písničku ["145"], říkal jsem si: "Myslím, že tady něco je."
Mezi nově zoceleným kvartetem se rychle vytvořila chemie: Underkofler a Collins měli společnou lásku ke Coldplay, ale jejich vkus se spolu s bubeníkem Willem Goodroadem časem rozšířil: heavy kapely jako Royal Blood a Led Zeppelin, moderní art-popoví umělci jako St. Vincent, dokonce i hiphopoví experimentátoři jako Tyler, the Creator. Ne všechny tyto vlivy jsou na desce -!-, kterou si z velké části produkovali sami, patrné a na několika skladbách se podílel studiový veterán Alex Newport. Vzhledem k jejich nechuti k většině moderního rocku však tato eklektičnost dává smysl.
❗️Pro sekundární nákup/prodej vstupenek prosíme o využití jediné oficiální, bezpečné a ověřené služby na sekundární prodej vstupenek TicketSwap, se kterými spolupracujeme. U vstupenek pořízených mimo oficiální předprodej nebo TicketSwap nemůžeme garantovat jejich pravost a to, že na koncert budete puštěni.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Futurum Music Bar, Zborovská 82/7, 150 00 Praha, Česko,Prague, Czech Republic

Tickets

Sharing is Caring: