Advertisement
En hyllest til kulturen og en påminnelse om hvor alt startet: I Highly Melanated beveger seks dansere seg gjennom forfedrenes språk og setter fokus på innflytelsen Afrika har på jazzdans og måten vi beveger oss på idag. Et dypdykk i hvor jazzen kommer ifra og hvor langt tilbake bevegelses-mønstrene kan spores. Highly Melanated er en koreografisk reise som tar plass i førkoloniale Afrika, der konger & dronninger regjerte, tradisjonelle folkestammer levde og folkesjelen løp fri.
Reisen utvikler seg så til USA hvor afro-amerikanerne utviklet jazzdansen, fra plantasjene til klubbene i Harlem hvor swingdansen blomstret på 1930/40-tallet.
Gjennom en blanding av jazzdans, hiphop og afrikansk dans utforskers røttene til historiske bevegelser som har formet dagens danseuttrykk. Interessen i å undersøke dette har med verdien av historie, representasjon og synliggjøring.
Highly Melanated er en kraftfull reise som feirer arv, identitet og den rike historien som ligger til grunn for jazzdans.
Medvirkende:
Koreografi: Daniel Sarr
Medskapende dansere: Aina Gnoutou, Sarjo Sankareh, Maria Ima Karlsen, Kevin Mbugua, Ornilia Percia Ubisse & Daniel Sarr.
Lysdesign & Scenografi: Agnethe Tellefsen
Lyd & Komposisjon: Nikolai Nypan
Kostyme: Cårejonni Enderud
Co-produksjon og støtte
Co-produsent: Bærum Kulturhus – Dans Sørøst-Norge
Støttet av
Kulturdirektoratet
Det Norske Komponistfond/Musikkfond
Fond for lyd og bilde
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Claude Monets alle 27, 1338 Sandvika, Norway, Claude Monets alle 27, 1338 Sandvika, Norge,Sandvika, Norway
Tickets