Džambo Aguševi Orchestra (Makedonie)

Mon Oct 09 2023 at 07:30 pm

Palác Akropolis | Prague

Rachot
Publisher/HostRachot
D\u017eambo Agu\u0161evi Orchestra (Makedonie)
Advertisement
Tygr makedonského funku. Přeložený koncert z 27.3. 2022, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
Balkánské dechovky procházejí prudkým generačním vývojem. Zatím nejmladší a nejvýbušnější horkou krev v této linii představuje trumpetista a kapelník Džambo Agušev.
I když základ jeho hudby je podobný jako u veteránů Fanfare Ciocarlia či Gorana Bregoviče, virtuozita i šíře inspirací se stupňuje. Makedonie je navíc ze všech balkánských regionů etnicky nejpestřejší, díky silným tureckým, albánským, srbským a samozřejmě romským menšinám. Džambo pochází z venkova z vysoce muzikální rodiny, a už v 11 letech zastával místo třetího trumpetisty v rodinném orchestru, který založil jeho strýc, renomovaný balkánský kapelník Kočo Agušev. Hudební virtuozita je na Balkáně silně prestižní záležitostí a Džambo ve svých 19 letech poprvé získal první místo ve významné soutěži ve městě Kumanovo. Ve 24 letech už byl kapelníkem rodinného Aguševi Orkestaru a dovedl jej k vítězství na nejexponovanější balkánské soutěži v srbském městě Guča. Souběžně přicházelo i mezinárodní uznáni: legendární neapolský divadelník Roberto De Simone skupinu přizval na koncertní akci Memento-Momento, roku 2014 byla vybrána pro veletrh Womex a další rok vystoupila na Colours of Ostrava. Na jednom z evropských festivalů romské hudby došlo k zajímavé konfrontaci s regionálně blízkou, ale žánrově zcela odlišnou hip-hopovou skupinou Dubioza Kolektiv z Bosny, kterou pak Aguševi přizvali na své album.
--EN--
Tiger of Macedonian funk. Rescheduled concert from 28.3. 2022. Already purchased tickets remain valid.
From humble beginnings in the small Macedonian city of Strumica to conquering stages across the globe, the Džambo Aguševi Orchestra has risen to the very top of the international music scene. Džambo Agušev also known by the nickname " the funky tiger " is the most widely celebrated Macedonian musician since the late Esma Redžepova but he’s not about to rest on his laurels. Instead, the 36 year old trumpet player and band leader is aiming at developing the reputation he and his band hold as musicians par excellence!
INFO: https://rachot.cz/
Předprodej / Presale via GoOut od / from 450,- CZK
Projekt je realizován za finanční podpory MKČR a MHMP
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Palác Akropolis, Kubelíkova 27,Prague, Czech Republic

Tickets

Sharing is Caring: