CYKLICZNOŚĆ INTUICYJNIE - IKIGAL & Jedz Intuicyjnie - Warsztat & lunch dla Kobiet

Sat Feb 05 2022 at 11:15 am to 06:15 pm

Letnisko Bajka | Warsaw

IKIGAL
Publisher/HostIKIGAL
CYKLICZNO\u015a\u0106 INTUICYJNIE - IKIGAL & Jedz Intuicyjnie - Warsztat & lunch dla Kobiet
Advertisement
IKIGAL & JEDZ INTUICYJNIE: CYKLICZNOŚĆ INTUICYJNIE
Warsztat dla Kobiet & posiłek
CYKLICZNOŚĆ ODDECH CIAŁO

Ładniejsza wizualnie strona:
https://www.subscribepage.com/cyklicznoscintuicyjnie

---

Nasza cykliczność daje nam szansę na bycie bardziej obecną w swoim ciele na co dzień.

Świat, do którego wpuszcza Cię Twoje CIAŁO i Twój ODDECH każdego dnia jest wyjątkowy, pełen kolorów i palety emocji, które pragną naszego objęcia, naszej uważności.

Możemy podejść do każdej z faz naszego kobiecego cyklu z ciekawością, zobaczyć jaki potencjał drzemie w każdej z 4 faz przez które przechodzimy każdego miesiąca.

W gronie kobiet możemy też posłuchać jak każda z nas inaczej i jak podobnie przeżywa miesiączkę czy owulację. Zobaczyć co nas łączy, jak możemy się inspirować nawzajem, wspierać.

Nasz cykl menstruacyjny zaprasza nas również do tego jak dbać o swoje zasoby energii, jakie aktywności dobierać do poszczególnych faz cyklu, jakie dania gotować dla siebie oraz jak układać swój kalendarz zawodowy i spotkań towarzyskich.

Nasz sposób oddychania i zapotrzebowanie na tlen i dwutlenek węgla również zmienia się w zależności od momentu naszego cyklu.

Oddech i ruch pozwalają nam również spotykać się z różnymi emocjami, które przeżywamy w poszczególnych momentach cyklu i uwalniać je na bieżąco, zamiast magazynować na okres fazy lutealnej i tzw. PMS'u :)

Mówiąc krótko: im bardziej słyszymy jakie potrzeby ma nasze kobiece ciało, tym bardziej jesteśmy w stanie za nim intuicyjnie podążać:)

Cykliczność i jedzenie intuicyjne
Potrzeby żywieniowe kobiety zmieniają się wraz z fazami cyklu, a od tego jak jemy, często zależy jego przebieg. Na warsztacie przyjrzymy się temu jak wspierać poszczególne fazy cyklu za pomocą wybranych składników odżywczych i na co zwracać uwagę, by cykl przebiegał harmonijnie.

Jedzenie intuicyjne to metoda polegająca na wsłuchiwaniu się w potrzeby ciała i podążanie za nimi. To nie jest dieta a raczej sposób odżywiania wspierający utrzymanie organizmu w zdrowiu,postrzegający jedzenie również w kontekście regulacji emocji, budowania relacji czy tożsamości kulturowej. Spotkanie będzie dobrą okazją do zapoznania się z podstawami tej metody.

O poranku nasze spotkanie rozpocznie się do kręgu, by móc spojrzeć na siebie, usłyszeć siebie nawzajem, poczuć się bezpieczniej w przestrzeni, którą będziemy ze sobą dzielić przez kilka godzin naszego spotkania.
Po kręgu czeka nas sesja oddechowa, następnie łagodny ruch pochodzący z medytacji w ruchu Qigong oraz Somtyki oraz tapping (EFT- terapia emocjonalnej wolności). Tą część poprowadzi Natalia IKIGAL.
Skorzystamy z technik oddechowych pochodzących m.in. z Qigong (medytacja w ruchu), oddechu integracyjnego, metody Wima Hofa oraz oddechu przeponowego. Będą nam też towarzyszyć inwokacje głosowe.
Oddech jest dostępny dla nas w każdej sekundzie naszego życia i niesie ogromny potencjał. Ma zdolność uspokajania nas i pobudzania. Dzięki niemu możemy uwalniać emocje i nurkować do naszego wewnętrznego świata. Doświadczać siebie na głębszym poziomie.

Podczas warsztatu będziemy eksplorować różne metody oddechowe i ruchowe, które pozwolą nam skontaktować się z naszą cyklicznością, naszymi emocjami i naszym ciałem.

Będziemy eksplorować intuicyjne podejście do 4 FAZ naszego kobiecego cyklu:
MIESIĄCZKA
FAZA FOLIKULARNA
OWULACJA
FAZA LUTEALNA
Poszczególne fazy są przewodnikami po emocjach i odczuciach w ciele, , które przeżywamy. Możemy siebie wspierać w każdym momencie cyklu zarówno oddechem, ruchem jak i jedzeniem.

Po części oddechowo- ruchowej zasiądziemy do wspólnego stołu i zjemy dania dedykowane 4 fazom naszego cyklu miesięcznego, które przygotuje dla nas Iga Jedz Intuicyjnie. Za to Natalia przygotuje dla nas kawę SPECIALITY.

Nakarmione, w drugiej części naszego spotkania, posłuchamy wykładu Igi o tym jak jedzeniem możemy wspierać siebie w poszczególnych momentach cyklu.

Natalia podczas wykładu opowie o rytuałach dla cyklu oraz tym jaki oddech wspiera poszczególne fazy.

Nasze spotkanie zakończy medytacja prowadzona przez Natalię i krąg.

POSIŁEK DLA KOBIECEGO CYKLU

Obiad na 4 fazy cyklu
Obiad będzie okazją do spróbowania dań, które wspierają poszczególne fazy cyklu. Zaczniemy od wzmacniającej zupy na czas menstruacji, lekkiej przystawki dającej impuls do życia w fazie folikularnej, nasycimy się przyjemną sałatką na ciepło, która daje zastrzyk energii w sam raz na czas owulacji i wzmocnimy krew słodkimi, pieczonymi warzywami korzeniowymi, które bardzo dobrze wpływają na organizm w fazie lutealnej. A na koniec zjemy lekki deser, bo jedzenie to celebracja życia!

Wszystkie dania będą wegańskie, bezglutenowe i przygotowane z sezonowych składników.

Kiedy: 05.02.2022

Czas trwania: godz. 11:15 - 18 :15 ( z przerwą lunchową)

Cena: 373 zł

* Cena zawiera:
-> kręgi
-> sesja oddechowo- ruchowa
-> medytacje prowadzone
-> wykład o wspieraniu siebie w cyklu jedzeniem i rytuałami
-> lunch wegański i bezglutenowy dla kobiecego cyklu
-> napoje (kawa speciality i zioła )

Płatność przelewem: bezzwrotny zadatek 121zł płatny przy zapisie, reszta 252 zł płatne do 01.02.2021.
Można również od razu opłacić całość.

Miejsce: przepiękny dom LETNISKO BAJKA w Warszawa Radość ul. Wielostronna 12

Liczba miejsc ograniczona: 12
Minimum: to 8 kobiet , żeby warsztat się odbył.

>>BY ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT WYPEŁNIJ FORMUALRZ<<

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScnCtCcsCdAZYHcj-7OZRudRbeRyndL3TZ3GjebYwe1wF151g/viewform?usp=sf_link

W odpowiedzi na wypełniony formularz prześlę dane do płatności.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Lub prześlij maila:
[email protected]
tytuł: CYKLICZNOŚĆ INTUICYJNIE - warsztat dla Kobiet

Prowadzące:
IKIGAL Natalia Ziętara: Od lat eksploruje różne metody pracy z ciałem i oddechem (m.in. Qigong, Somatics, Wim Hof Method), którymi dzieli się na autorskich warsztatach i sesjach indywidualnych, których głównym celem jest skontaktowanie się z wewnętrznym prowadzeniem i intuicją. Ciągle szuka narzędzi i sposobów do radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz mądrego zarządzania swoimi zasobami, by móc działać w pełni swojego potencjału. Z wykształcenia i uzależnienia jest Socjolożką.

JEDZ INTUICYJNIE Iga Pietrusińska - dietetyczka, trenerka intuicyjnego jedzenia, edukatorka żywieniowa. Pomaga odnaleźć spokój w relacji z jedzeniem i ciałem. Prowadzi konsultacje indywidualne i warsztaty - @jedz_intuicyjnie. Od kilku lat działa jako edukatorka kulinarna w fundacji Samodzielność od Kuchni. Uwielbia gotować, tańczyć i chodzić na długie spacery.

Opinie uczestniczek poprzednich warsztatów:

"Chciałam Ci jeszcze raz podziękować za wczoraj. Po warsztacie podjęłam decyzje o podążaniu za ciałem, za sobą, za swoją joni." // ankieta anonimowa

"Zrozumiałam, jak ważna jest moja miesiączka, i jak łączy mnie ona z Ziemią. Poczułam, jak wspaniałe jest dotykanie mojego ciała, które nie musi prowadzić do orgazmu, a daje mi równie głębokie doznania. Był to również czas odpuszczenia myślenia o przeszłości i przyszłości, i całkowite zanurzenie się w teraz. Ukojenie i wzmocnienie zarazem. " // ankieta anonimowa"Jeszcze raz dziękuję za warsztaty. Coś mi się po nich odblokowało bo dziś od rana porządkuję swoje rzeczy." // ankieta anonimowa

"Moje ogólne wrażenia z warsztatu są bardzo pozytywne. Potrafiłaś swoją otwartością stworzyć przestrzeń do otwartej rozmowy, każda dziewczyna w swojej prawdzie. Jestem pod dużym wrażeniem, że udało Ci się sprawnie przeprowadzić warsztat, zgodnie z założonym harmonogramem. Najlepsze wrażenia dla mnie z końcowej części tanecznej. "// ankieta anonimowa

"Przyszłam na warsztat z powodu pragnienia zaprowadzenia względnej harmonii pomiędzy umysłem i ciałem, wiem, że moje ciało jest tego warte. Lubię takie proste techniki, którymi się dzielisz - takie, co to od razu powtórzysz sobie w domu. Została ze mną chęć tańca, w sensie ruszenia ciała, aby pozwolić mu pozbyć się różnych napięć. "// ankieta anonimowa
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Letnisko Bajka, ulica Wielostronna 12, 04-856, Warszawa, Polska, 04-856 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Health-wellness in Warsaw

Sharing is Caring: