Advertisement
• Canadese indie darlings linken post punk aan gitaarexperiment à la Television en Sonic Youth• Tickets in verkoop op vrijdag 31 januari om 11u.
• Locatie: Cactus Café | Bargeweg 10 8000 Brugge
• Deuren: 19u30
• Meer info: http://www.cactusmusic.be
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Het Canadese Cola bestaat uit Tim Darcy en Ben Stidworthy, beiden eerder lid van het opgedoekte Ought, en Evan Cartright, muzikant bij oa US Girls en Brodie West. Sinds hun ontstaan in 2019 gebruiken ze hun minimalistische set-up van drums/bass/gitaar om inventieve, uitgepuurde post-punk te maken die doet denken aan Television en Sonic Youth, met uitstapjes richting de Dunedin-sound van The Chills.
Zanger en guitarist Tim Darcy is een krak in het bedenken van poëtische one-liners en cryptisch verpakt sociaal commentaar. De band serveert zijn teksten graag op een bedje van hoekige grooves, trebly gitaren en bedriegelijk simpele drumbeats. Cola maakt muziek voor en door muzieknerds, die put uit een doorgedreven kennis van een halve eeuw gitaarmuziek. Bedachtzame punk, noemt de band het zelf, met de diy ethos van de Dischord en SST era en op zoek naar doorgedreven creatieve vrijheid met minimale middelen. Cola klinkt en voelt hierbij als het werk van drie perfect op elkaar ingespeelde muzikanten, niet verrassend voor een band die quasi non-stop on tour is.
Volgens Pitchfork is Cola de band die de erfenis van de leftfield art-rock van de 80’s en 90’s in leven houdt. Ondanks dat het trio slechts twee albums uitheeft, ‘The Gloss’ (2019) en ‘Deep in View’ (2024) geniet Cola een heuse cultstatus bij liefhebbers van avontuurlijke gitaarmuziek. Cola speelde eerder al in De Zwerver en Trix en komt nu voor de eerste keer naar Brugge!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Cactus Café, Katelijnestraat 160, 8000 Brugge, België,Brugge, Belgium
Tickets