Advertisement
✨ Cirkel i Aalborg – Ro, refleksion og selvkærlighed ✨To gange om måneden, arrangerer jeg en stille og nærværende Cirkel i Aalborg. Vi mødes hver anden tirsdag kl. 18.30 – 20.30.
✨✨Den første aften i 2026 er tirsdag d. 6 januar kl. 18.30✨✨
I en hverdag fyldt med støj, travlhed og krav, er det givende og opbyggende med et rum i stilhed, nærvær og ingen forventninger.
Gennem meditationer og healing finder vi ind til den indre balance – med fokus på refleksion, selvkærlighed, og kontakt med sjælen.
Her er formålet altså ikke, at træne spirituelle kompetencer, det handler udelukkende om indre ro og mærke sjæle fred.
Det handler blot om at være, - og om at finde ind til dit indre lys.
Kom som du er – uanset om du har kendskab til det spirituelle eller ej og mærk hvad stilhed kan gøre for sjælen.
✨Der serveres Te, Kaffe og vand og lidt sødt i slutningen af aftenen.
✨Pris pr. gang: 150 kr.
✨Datoer for Cirklen: 6. januar.
Næste datoer i er: tirsdage d. 20./1 – 3/2. - 17./2. 3./3. - 2026
Seneste tilmelding er altid den sidste søndag inden Cirkel aftenen og foregår ved at sende en PB.
Når du har tilmeldt dig, modtager du en PB fra mig, bl.a. med oplysninger om adresse, nr. til MobilePay og andet.
🌿 Har du spørgsmål, er du selvfølgelig meget velkommen til at sende en PB.
✨✨Jeg glæder mig til at se dig i "Kærlighed for Sjælen"✨✨
Du er også velkommen til at besøge min Facebook-side, for at se lidt om min spirituelle baggrund!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Aalborg, Denmark
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










