Chris Erichsen (The Aller Værste!) // Habitat

Sat, 04 Oct, 2025 at 08:00 pm UTC+02:00

Olav Tryggvasonsgate 30, 7011 Trondheim, Norway | Trondheim

Habitat
Publisher/HostHabitat
Chris Erichsen (The Aller V\u00e6rste!) \/\/ Habitat
Advertisement
For første gang på flere tiår står Chris Erichsen fram i full mundur med et helt eget prosjekt. Gitaristen fra legendariske The Aller Værste! er nå ute med soloalbumet «Kjærtegn & Manifester», som har fått en mottakelse det svinger av, både hos presse og publikum:
«Gitaristen til et av 80-tallets viktigste norske rockeband har sluppet en uventet perle», skriver Sigurd Hollen Elgenes i GAFFA
«Ingen tegn til tretthet», konstaterer Arvid Skancke-Knutsen i Klassekampens Musikkmagasin og fortsetter: «Chris Erichsen fremstår vital, alle disse årene etter The Aller Værste!»
«Det føles dypt personlig når han maler med bred pensel. Og jeg kan ikke huske sist en rockelåt fikk meg til å føle meg så nummen som her», skrev Petter Lønningen i Bergens Tidende om singellåta «Vekk meg forsiktig».
«Høyst aktuell og relevant, 45 år etter The Aller Værste!», skriver Geir Rakvaag i Dagsavisen.
Det var i splendid isolation under pandemien at Chris Erichsen fant seg selv midt i et ikke-planlagt soloprosjekt. I sitt lille studio på kulturhuset Hausmania i Oslo begynte han å bygge opp låter, instrument for instrument, spor for spor, ord for ord. Og gradvis tok noe form, som bærer Erichsens bumerke, med pekere både bakover i historien og rett inn i vår samtid. Her er både nye låter og nye versjoner av gamle låter: Et poetisk, mørkt og energisk bilde av tida vi lever i, i spennet mellom skjørt klokkespill og apokalyptiske gitarkaskader.
Chris Erichsen har alltid vært en dedikert live-artist og har de siste årene reist rundt og spilt med scenekunstkompaniet Karawane. Med det nye soloprosjektet står han aleine på scenen, iført sin røde Fender Telecaster, kompet av et helt «band» på backtracks.
Debuten fant sted på Kafé Hærverk i Oslo i november 2023, omtalt av musikkritiker Ådne Evjen i Disharmoni,no slik: «Chris Erichsen er en intens og nærværende artist og gitarist. Han står støtt og s(c)enesterkt på den lille scenen på Kafé Hærverk. Uten staffasje, men med en utstråling og et engasjement man må være bra åndsfraværende for å ikke få med seg.»
LP og CD kan kjøpes på stedet!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Olav Tryggvasonsgate 30, 7011 Trondheim, Norway, Olav Tryggvasons gate 30, 7011 Trondheim, Norge, Trondheim, Norway

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Trondheim

Teatertur til Tr\u00f8ndelag Teater og musikalen RENT
Sat, 04 Oct at 12:45 pm Teatertur til Trøndelag Teater og musikalen RENT

Trøndelag Teater

Mummipappas eventyr
Sat, 04 Oct at 03:00 pm Mummipappas eventyr

Kjøpmannsgata 48, 7010 Trondheim, Norway

OPEN STAGE at Contact Impro Festival
Sat, 04 Oct at 06:00 pm OPEN STAGE at Contact Impro Festival

Strandveien 33, 7067 Trondheim, Norway

04. okt. Dansk aften p\u00e5 Tiller Scene
Sat, 04 Oct at 07:00 pm 04. okt. Dansk aften på Tiller Scene

Quality Hotel Panorama

Dag Erik Oksvold
Sat, 04 Oct at 07:00 pm Dag Erik Oksvold

Basmoen 7, 7290 Støren, Norway

Ugress \/\/ Langhuset
Sat, 04 Oct at 09:00 pm Ugress // Langhuset

Strandveien 104, 7067 Trondheim, Norway

Torvald T\u00e5ke Band p\u00e5 Ray's Bar
Sat, 04 Oct at 10:00 pm Torvald Tåke Band på Ray's Bar

Krambugata 8b, 7011 Trondheim, Norway

HJEMMEKAMP MOT SARPSBORG 08
Sun, 05 Oct at 05:00 pm HJEMMEKAMP MOT SARPSBORG 08

Klæbuveien 125, 7031 Trondheim, Norway

Idiotiens Historie Kap. 1
Mon, 06 Oct at 06:00 pm Idiotiens Historie Kap. 1

Dokkhuset Scene

Ingeborg Solbrekken: Landssvik og profitt - finansn\u00e6ringens ran av nordmenn under krigen
Mon, 06 Oct at 07:00 pm Ingeborg Solbrekken: Landssvik og profitt - finansnæringens ran av nordmenn under krigen

Kongens gate 2, 7011 Trondheim, Norway

Den siste eventyrer
Tue, 07 Oct at 07:00 pm Den siste eventyrer

Olavshallen

Trondheim is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Trondheim Events