Bombardement Nijmegen 1944 – Proeverij & Stadswandeling – 21 februari

Sat Feb 21 2026 at 07:30 pm to 10:00 pm UTC+01:00

Stevenskerk | Nijmegen

Bierproeven.nu
Publisher/HostBierproeven.nu
Bombardement Nijmegen 1944 \u2013 Proeverij & Stadswandeling \u2013 21 februari
Advertisement

Nijmegen zit in ons hart. Als bedrijf voelen wij ons sterk verbonden met de stad en haar geschiedenis. Het bombardement van 22 februari 1944 heeft Nijmegen diep geraakt en blijvend getekend. Honderden inwoners verloren het leven en een groot deel van de binnenstad werd verwoest. Met deze proeverij en wandeling staan wij bewust stil bij deze gebeurtenis, om te blijven herinneren wat hier is gebeurd en waarom deze verhalen verteld moeten blijven worden.

Rondom de herdenking van het bombardement organiseren wij op zaterdag 21 februari 2026 een bijzondere bierproeverij in combinatie met een stadswandeling. In samenwerking met onze historicus/gids van Gelretours nemen we je mee langs plekken waar de impact van het bombardement nog altijd voelbaar is. De route is grotendeels vergelijkbaar met onze Market Garden-wandeling, maar de nadruk ligt deze avond volledig op de gebeurtenissen van februari 1944, de gevolgen voor de stad en haar inwoners, en de wederopbouw die volgde.

In de kelder van de Stevenskerk rijpen onze bieren, maar deze ruimte dient ook als sfeervol en uniek proeflokaal. De proeverij start in de kerk en wordt halverwege afgewisseld met een stadswandeling. Omdat het bombardement niet op één plek plaatsvond, maar grote delen van Nijmegen trof, trekken we de stad in om stil te staan bij verschillende historische locaties. De bierproeverij loopt door tijdens de wandeling, dus comfortabele wandelschoenen zijn aan te raden.

Op 21 februari 2026 staat er een bierproeverij van vijf bijzondere speciaalbieren voor je klaar. In circa 2,5 uur combineren we smaak, geschiedenis en verhalen die raken. Verwacht een ingetogen maar toegankelijke ervaring, met ruimte voor reflectie, uitleg en uiteraard goed bier.

Ben je met een grotere groep? Deze wandeling en proeverij is ook te boeken voor groepen van 15 personen of meer. Neem gerust contact met ons op voor de mogelijkheden.

Zien we je daar?

📍 Bierkelder Stevenskerk – Nijmegen

⏱️ Duur: ca. 2,5 uur

💶 Prijs: € 41,50

✅ Alcoholvrij? Regelen we! Geef in het opmerkingenveld tijdens het boeken aan om hoeveel personen het gaat!

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Stevenskerk, Sint Stevenskerkhof 62, 6511 VZ Nijmegen, Nederland, Nijmegen, Netherlands

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Nijmegen

Ecstatic Dance Nijmegen \u2502 DJ KAREEM RA\u00cfHANI & TIM ZEEGERS | 20\/02
Fri, 20 Feb at 07:30 pm Ecstatic Dance Nijmegen │ DJ KAREEM RAÏHANI & TIM ZEEGERS | 20/02

Heyendaalseweg 239, Nijmegen, Netherlands

Jack Shore - JACK IN THE MIDDLE TOUR \/\/ Doornroosje Nijmegen
Fri, 20 Feb at 08:00 pm Jack Shore - JACK IN THE MIDDLE TOUR // Doornroosje Nijmegen

Stationsplein 11, 6512 AB Nijmegen, Netherlands

De Platenbus | Brebl
Fri, 20 Feb at 08:30 pm De Platenbus | Brebl

Brebl

\ud83d\udc83\ud83d\udc51 BACHATA ROYALE \ud83d\udc51\ud83d\udd7a
Sun, 22 Feb at 06:00 pm 💃👑 BACHATA ROYALE 👑🕺

Café Van Buren

 Tatev Asatryan
Sun, 22 Feb at 07:00 pm Tatev Asatryan

Stadsschouwburg Nijmegen - Concertgebouw de Vereeniging

Kula Shaker in Nijmegen
Sun, 22 Feb at 07:00 pm Kula Shaker in Nijmegen

Doornroosje

Kula Shaker \/\/ Doornroosje Nijmegen
Sun, 22 Feb at 07:30 pm Kula Shaker // Doornroosje Nijmegen

Stationsplein 11, 6512 AB Nijmegen, Netherlands

PRE-CLASH \/\/ Waalhalla nijmegen
Wed, 25 Feb at 03:00 pm PRE-CLASH // Waalhalla nijmegen

Winselingseweg 12, 6541 AK Nijmegen, Netherlands

Balfolk Caf\u00e9 Nijmegen in februari 2026
Wed, 25 Feb at 08:00 pm Balfolk Café Nijmegen in februari 2026

Café The Shuffle

Nijmegen is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Nijmegen Events